Yeni Başlayanlar İçin En İyi RC Tayyare Iyi mi Seçilir

Radyo kontrollü uçakla uçma fikrinden hoşlandığınıza karar verdiniz. Ve şimdi nereden başlayacağınızı merak ediyorsunuz. Yeni başlayanlar için doğru olan bir RC uçağını iyi mi bulabilirsiniz? Bu yazımızda ilk uçağınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakacağız.

Her şeyden ilkin, iyi bir başlangıç ​​uçağı icra eden nedir? Bu probleminin nihai bir doğru cevabı yok. Bununla beraber, uçmayı öğrenmek için bir RC tayyare seçerken dikkate alınması ihtiyaç duyulan bazı şeyler vardır.

Dikkate alınacak faktörler

Havada durağan(durgun) olacak şekilde tasarlanmış bir tayyare seçmelisiniz. Yavaş uçması gerekir, bundan dolayı beklenmedik bir şey olması durumunda tepki vermeniz için size bol miktarda süre tanır.

Ek olarak, uçağın kontrolü kolay ve anlaşılır olmalıdır. Sağlam ve dayanıklı olması gerekir, böylece yanlışlıkla çarparsanız, darbeden kurtulur ve yine denemenize izin verir.

Yapmanız ihtiyaç duyulan neredeyse ilk seçim, kendin yap bir kit uçakla mı yoksa hazır monte edilmiş bir uçakla mı başlamanız gerektiğidir. RC uçakla yola çıkan bir çok insan, mümkün olan en kısa sürede uçmak istiyor. Bu yüzden, onlar için bir Uçmaya Hazır (RTF) tayyare idealdir.

Bu evvelde monte edilmiş uçaklar, yeni başlayanların arzuladığı anlık hazzı verir. Havaya girmeyi kolay ve rahat hale getiriyorlar. Ve kanatları kendiniz takmanız gerekmeyen modelleri bile satın alabilirsiniz. Böylece neredeyse kutudan çıkar çıkmaz uçurabilirsiniz!

Doğru Tasarımı Seçin

Bir sonraki seçim, uçağın tasarımıdır. Yukarıda söylediğimiz benzer biçimde, bir başlangıç ​​uçağı, denetim edilmesini kolaylaştırmak için havada durağan(durgun) olmalıdır. Uçarken bu seviyede stabilite sunan iki ana tayyare tasarımı türü vardır. İlki, yüksek kanatlı bir tayyare tasarımıdır. Kanadın gövdenin üst kısmına tutturulduğu yer burasıdır. Bunlar, alçak kanatlı uçaklardan oldukca daha çok stabilite sağlar.

Göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz ikinci tayyare tasarımı seçeneği elektrikle çalışan bir planördür. Bunun benzer biçimde bir kanat, havada naturel olarak sabittir ve yavaş uçtukları için, uçarken ne yaptığınızı düşünmeniz için size oldukca daha çok süre verir. Ek olarak çoğu zaman öteki RC uçaklarından daha büyüktürler. Bu, onları uzak mesafeden daha net görmenizi sağlama avantajına haizdir. Sadece boyutları, etrafta taşımak için daha ufak uçaklar kadar uygun olmayabilecekleri anlamına da gelir.

Yedek Parçalar ve Kanallar

Yeni süregelen biri olarak, uçmayı öğrenirken yanlışlıkla uçağınıza zarar vermeniz muhtemeldir. Mesele değil, bazen bir uçağı düşürmek, onu iyi uçurmayı öğrenmenin bir parçası. Sadece o süre yedek parçaların hazır olup olamayacağını düşünmeniz gerekir. Onarım edemeyeceğiniz bir uçakla baş başa kalmak istemezsiniz.

Eğitmen uçağınız için dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan son mühim husus, haiz olduğu kanal sayısıdır. Kanallar, uçağın denetim edilebilir fonksiyonlarının sayısını ifade eder. Bir RC uçağında üç kanal olması, motora, asansöre ve çoğu zaman dümene giden gücü denetim edebileceğiniz anlamına gelir. 4 kanala haiz olmak, kanatçıkları da denetim edebileceğiniz anlamına gelir.

Üç kanal ile öğrenmek daha kolaydır. Sadece dört kanallı bir RC uçağı, motorlu uçuşun temellerini öğrendiğinizde daha çok eğlence ve coşku sunabilir. Sonunda hakikaten senin seçimin.

Yorum yapın