Yeni Başlayanlar İçin Elektrikli RC Uçak Terminolojisi

Yeni Başlayanlar İçin Elektrikli RC Uçak Terminolojisi

Yeni Başlayanlar İçin Elektrikli RC Uçak Terminolojisi. Çoğumuz R ve C’nin iki harfli kombinasyonunu ve ne anlama geldiğini biliyoruz. Birlikte kullanıldıklarında, “radyo kontrolü” ifadesini temsil ederler. Artan sayıda hevesli ve özenti havacı, boş zamanlarının büyük bir bölümünü elektrikli RC uçağın kontrollerinde geçirmeyi tercih ediyor.

Hobisi birkaç temel terimi öğrenmek için zaman ayırırsa ve zaman ayırırsa, model uçakları uçuranların keyif aldığı zevkler artar. RC ile uçuşa yeni başlayanlar, normalde üç farklı kanala sahip bir kontrol kullanırlar. Akıllı hobici, her kanal tarafından kontrol edilen şeyin teknik adını öğrenir.

Her elektrikli RC uçağın bir motoru ve bir dümeni olacaktır. Kontrol cihazındaki üç kanaldan ikisi motor ve dümenin uzaktan çalıştırılmasına izin verecektir. Üçüncü kanal, uçağın yerden ne kadar yükseleceğini belirleyen asansörü kontrol eder.

Yeni Başlayanlar İçin Elektrikli RC Uçak Terminolojisi

Yeni Başlayanlar İçin Elektrikli RC Uçak Terminolojisi

Yeni bir hobi olmasa da, elektrikli bir RC uçağı kullanan artan sayıdaki meraklılar – uçmayı öğrenmeyi kolaylaştıran ve daha ucuz hale getiren tasarım iyileştirmeleriyle besleniyor – genel halkın uçuşa olan hayranlığını göstermeye hizmet ediyor. Buna karşılık, RC taraftarlarındaki artış, fırçasız motorlar, elektronik hız kontrolleri (ESC), nikel-metal hidrit (NiMH) ve lityum polimer (LiPo) piller ve yayılı spektrum radyo sistemleri gibi önemli yenilikleri teşvik etmeye devam ediyor.

2,4 GHz geniş spektrum teknolojisinin tanıtımı sayesinde, RC ile uçanlar artık parazitsiz uçuşun keyfini çıkarabilir. Yeni başlıyorsanız, geleneksel bir dar bantlı set yerine 2,4 GHz bir radyo sistemi satın almayı düşünün. Bu şekilde, frekansınıza başka bir pilotun takılıp kalmanıza veya çarpmanıza neden olacağından asla endişelenmenize gerek kalmaz.

Yorum yapın