Web 2 araçları Siteleri İle Proje Yapmak

Web 2 araçları Siteleri İle Proje Yapmak. Bilim sanat merkezinde okuyan bir kızım var. Pandemi(korona virüs ) sebebiyle uzaktan eğitim  zoom ile online ders yapıyor.

Zeytinburnu BİLSEM Şehitler Bilim sanat merkezin de okuyor.  3. derslik talebesi ve bir oldukça proje için etkinlikler yapıyor ve yarışmalara katılıyor. Matematik, sunum, poster, fen bilgisi, bulmaca , oyun yapabilirsiniz. Okul öncesi, kreş, anaokulu, 1.2.3.4.sınıflar içinde kullanabilirsiniz.

1600 Üstünde web 2 araçı mevcuttur. Bu araçları kullanan öğrenciler çizim, tasarım, oyun yapımı, etkinlikler, sunum, poster , kart , üç boyutlu, 4d tasarımlar yapabiliyor.

Denediğimiz web araçlarını ve projeleri, oyunları size yaptıkça aktaracağız.

Web 2 araçları nedir ? web 2 tools ?

Wordwall Projemiz : Oyunlar, slaytlar bulmacalar yaparak arkadaşlarınız ve öğretmenizle yapabilirsiniz.

Bulmaca oyunu yaptık.

Karşılaştırma oyunu

Paint : Rahat çizimler

Canva Projemiz  : Poster, sunum, slayt video yapabilirsiniz. Canva da Yaptığımız Sek-Sek-Oyunu-Twinning-projesi, Bilsem öğretmenimiz bizlerden Twinning Projesi için ufak bir poster istedi. Projenin mevzusunda Türkiye deki geleneksel oyunların tanıtılmasıydı.  Ikimiz de web 2 araçları canva/paint ile projemizi tamamlayıp öğretmenimize teslim ettik. İleryen zamanda değişik projeleri sizlerle paylaşacağız.

Pdf Formatında indirebilir yada word çevirebilirsiniz

tinkercad: üç boyutlu çizim için biçilmiş kaftan.

Padlet

Powtoon

Zondle

Kahoot

Toonlet

popplet

web 2 araçları
web 2 araçları

Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları

Animal 4D

Google expeditions, Expeditions’la tarih, bilim, sanat ve doğada keşfe çıkın. Dinozorlarla dolaşmaktan Rönesans süreci heykellerini incelemeye kadar her mevzuda ne olursa olsun keşfedilecek, coşku verici bir şeyler vardır.

Calestia

Quiver

En oldukça kullanılan web 2 araçları hakkında data, kullanımı ve videolar izle.

Stem STEM (STEAM) nedir? Science, Technology, Engineering and Mathematics (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) şeklinde dört mühim yapının bir araya gelmesiyle oluşan öğretim modelidir. Stem, bu dört yapı hakkında yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

STEM Nedir? yazımız için tıklayınız. Stem Başlangıç STEM yaş gruplarına gore şekillenmektedir. Bu doğrultuda STEM ürünleri satın alınırken kişinin yaşını, el becerisini vb. parametreleri düşünerek hareket edilmelidir. Robolinkmarket.com’da derhal her türlü ihtiyaca ve eğitimi yönelik STEM ürünleri bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Her hangi bir problem yada sorun karşısında STEM alt başlıklarından birini daha verimli kullanarak daha optimum çözümler elde etmeyi öğretmektedir. Atalarımızın yüzyıllar süresince deneyimlerle elde etmiş olduğu detayları mütevazi ve öz bir halde yaşamımıza adapte etmenin bir öteki yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir