Ücretsiz Resim Siteleri

Ücretsiz Resim Siteleri

En iyi Ücretsiz Parasız Resim Siteleri. Web sayfası, youtube videoları, instagram, slayt ödev  aklınıza gelebilecek her proje için bir fotoğraf fakat kaliteli boyutları ve içinde ne olduğu ile göz alıcısı olmalıdır.

Bir nesneyi zihnimizde canlandırmanın veya tasarım edebilmenin öncelikli ve en başarıya ulaşmış yolu onu resmetmektir. Bu da günümüzde ustalaşmış ve amatör kameraların yaygınlaşmasıyla haylice kolaylaşmıştır. Gerek DSLR (Digital Single-Lens Reflex) adlı ustalaşmış fotoğraf makineleri ve neredeyse her türlü cep telefonu ile mümkün hâle gelmiştir. Bazı enstantaneleri yakalamak anı ölümsüzleştirmekte yada çeşitli şekillerde toplumsal medyada ve benzer mecralarda paylaşmakta ehemmiyet teşkil eder.

Düşündüğümüzde aklımıza gelen neredeyse her şey ilk olarak bir kare yada fotoğraf şeklinde belirir. Nerede ise her şey içinde fotoğraf ve fotoğraf barındırır. Reklam sektöründe ürünü sunup satabilmenin en kayda kıymet yoludur. Beyaz perdede poster o filme dair olan fikriyatımıza yön verir. Billboardlar aynı şekilde dikkatimizi çekip üstüne yoğunlaştırmak suretiyle tasarlanmıştır. Yakalanan benzeri olmayan kareler bir başkasının tedarik etme ihtimalini de doğurur.

Ücretsiz Resim Siteleri
Parasız Fotoğraf Siteleri

Son yıllarda ortaya çıkan Yığın Fotoğrafçılık tanımı bunun en güzel örneğidir. Ustalaşmış veya amatörce çekilen fotoğraflar kar amacı güderek yada gütmeyerek sitelere upload (arşivlenerek) edilerek gereksinim sahiplerine ücretli yada parasız şekillerde sunulmaktadır. Hatta bu fotoğraflar da kendi içlerinde google benzeri bir arama motoruna haizdir ve adı da Pixabay‘dir. Lâkin bu konudaki kaynaklar çoğunlukla ingilizce tabanlı olduğundan dolayı google tercüme imdadımıza yetişmektedir. Bu geniş yelpazenin parasız tarafına bakacak olursak fazlasıyla doygunluk edicidir.

Kaliteli ve telif hakkı olmayan resimlerle sitenizdeki yazıları zenginleştirmek fazlaca önemlidir. Güzel resimlerle makalenizde anlatmak istediğiniz anahtar kelimeyi okuyuculara verebilirsiniz. Telifsiz ve ticari kullanımı olmayan fotoğrafları tercih etmemizin öteki sebebi de google arama motorları ve google adsenseden ban yememek içindir. Telif hakkı olan resimleri yada materyalleri sitenizde izinsiz yayınladığınızda dmca  tarafınca google yakınma edilir. Google size bu telif uyarısını google webmaster tools(Google Web Yöneticisi Araçları) aracılığı ile ihlali ve linkini gönderir. Sizden bunu 15 gün içinde kaldırmanızı ve kaldırmazsanız google aramalarından ve google adsense reklamlarını kaldıracağı ile bildirir. Bu şeklinde bir bildiri aldığınızda derhal resimleri kaldırıp google bildiriniz.

Parasız Fotoğraf Siteleri – Ücretiz Fotoğraf Siteleri

En iyi Fotoğraf Sitesi : www.pixabay.com Ötekilerden değişik olarak Türkçe menülere haizdir.  Google mantığında çalışan bir fotoğraf arama motorudur . Bizlere ücretli yada parasız kaynakları gösterir . İçerisinde vektörler ve illüstrasyonlar da bulunmaktadır.

www.flickr.com  Çeşitli taglerla ( başlıklarla, etiketlerle ) içine yüklenen milyonlarca fotoğrafa kolaylıkla erişebildiğimiz, içinde arama yapabildiğimiz, kullanımı haylice kolay ve tamamıyla parasız sitelerden biridir.

www.wikimedia.org Ortalama 7 milyondan daha çok fotoğraf ve içerikle en kapsamlı sitelerden biri denilebilir. Aradığınızı bulmanız için mükemmel bir yerdir fakat ingilizcedir. Daha evvel de söylediğim suretiyle google çeviriden faydalanarak kolay bir halde aradığınıza ulaşıp tamamıyla legal (yasal) olarak indirmeniz mümkündür.

www.morguefile.com : Dahilinde amatör ve profesyonelce çekilmiş sayısız fotoğrafın bulunmuş olduğu, instagram mantığında fotoğrafların beğeni ve yorum almış olduğu kayda kıymet bir mecradır.

www.unrestrictedstock.com : Fotoğraftan ziyade içinde vektör ve illüstrasyona yönelik bir arşiv barındırır.

www.freedigitalphotos.net : Diğerlerine gore daha küçük boyutlarda (pixel bazında) fotoğraflar ihtiva eder. Bunlara erişebilmek adına güvenli bir halde e-mail adresiyle kayıt yaptırmak gerekir.

www.stockphotosforfree.com : Kategorilere ayrılmış bir halde fotoğrafları bizlere sunar tamamıyla parasızdır. Telif hakkı yoktur.  Fakat diğerlerine oranla birazcık daha kısıtlı içeriğe haizdir. Kendileri ticari amaçlarla kullanılabilecek özellikte bulunduğunu savunurlar.

https://www.canva.com/photos/

En İyi Fotoğraf Paylaşım ve Gizleme Siteleri

Flickr ( www.flickr.com ) Flickr birçok şahıs tarafınca oldukça sevilen ve kullanılan en popüler fotoğraf paylaşım sitelerinden biridir. …
500px ( www.500px.com ) Öteki sitemiz yalnız ve göze hoşgelen tasarımıyla 500px. …
PhotoBucket ( www.photobucket.com ) …
ImageShack ( www.imageshack.com ) …
Smugmug (www.smugmug.com)

Parasız Fotoğraf Siteleri – Ücretiz Fotoğraf Siteleri

http://www.freeimages.com/

Gratisography  http://www.gratisography.com/

Snapographic  http://snapographic.com/

Picography  http://picography.co/

Jay Mantri  http://jaymantri.com/

Public Domain Archive  http://publicdomainarchive.com/

Unrestricted Stock  http://unrestrictedstock.com/

SplitShire http://splitshire.com/

Life of Pix http://lifeofpix.com/

Pic Jumbo  http://picjumbo.com/

Unsplash http://unsplash.com/

New Old Stock http://nos.twnsnd.co/

Free Range Stock http://freerangestock.com/

Magdeleine http://magdeleine.co/license/cc0/

Little Visuals http://littlevisuals.co/

Death To The Stock Photo  deathtothestockphoto.com/

Böylelikle tamamıyla ücretsiz bir şekilde kaliteden taviz vermeden fotoğraf, vektör ve illüstratif milyonlarca içeriğe son aşama kolay bir halde iyi mi ulaşabileceğimizi de öğrenmiş olduk. Son olarak eklemeden geçmek istemem bu kaynaklara ücretsiz bir şekilde ulaşabildiğimiz şeklinde aynı şekilde kendi çekmiş olduğumuz fotoğrafları da belirli başlıklar altında sitelere yükleyebiliriz.

Telifsiz Görsel arama, Web site görselleri, Shutterstock , Yüksek çözünürlüğünde olan görsel arama, Türk fotoğraf siteleri , En iyi fotoğraf siteleri, Parasız yığın vektör?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir