RC Uçak Kitleri

RC Uçak Kitleri

RC Uçak Kitleri. RC uçakları kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. RC Tayyare kitleri değişik tiplerde olabilir. Başlıca olanlar:

1. RTF Kitleri:

Uçmaya hazır (yaygın olarak RTF olarak bilinir) RC tayyare kitleri, evvelinde monte edilmiş tüm parçaları bir arada ihtiva eder ve nispeten daha azca oranda montaj işi gerektirir. Bu kitlerle, uzaktan kumandalı bir tayyare ortalama bir saat içinde yapılabilir.

2. ARTF Kitleri:

Neredeyse Uçmaya Hazır (ARTF) Radyo Kontrollü Tayyare Kitleri, RTF kitlerine birazcık benzer sadece montaj ve temel yapım için nispeten daha çok vakit gerektirir. Neredeyse Uçmaya Hazır kitleri kullanarak bir uçağı monte ederken averaj 20 saat işçilik gerekir. Bu kitler, servo, hız denetim aleti (elektrikli), motor seçimi (kızdırma yakıtı, gaz yada elektrik) ve ara sıra denetim çubuklarının hem satın alınmasını hem de kurulumunu gerektirecektir.

3. Sıfırdan veya planlardan:

Radyo kontrollü uçaklar sıfırdan yada planlardan bile yapılabilir. Piyasada birçok plan mevcuttur. Bu planlar, Radyo Kontrollü bir uçağın tam çizimini ve ek olarak bileşenlerini ihtiva eder. Parçaların ilk olarak gövdede ve planda belirtilen biçim ve boyuta nazaran kesilmesi gerekir. Adımların geri kalanı, bir RC Tayyare oluşturmak için tüm temel bileşenlerin bir araya getirilmiş olduğu ve birleştirildiği evvelinde monte edilmiş kitlerde detaylandırılana benzer.

Sıfırdan Radyo Kontrollü Uçağı inşa etmek, tayyare tasarımına ilişkin mühim detayları gerektirir. Radyo Kontrollü Uçakları sıfırdan inşa etmek oldukca keyifli ve keyifli bir süreç olabilir.

Multiplex Gemini

RC Uçak Kitleri

4. Balsa Kitleri:

Balsa RC Tayyare kitleri çeşitli boyutlarda ve beceri seviyelerinde mevcuttur. Bu kitler çoğu zaman, monte edilmemiş bir tayyare inşa etmek için lüzumlu olan bir çok hammaddeyi ihtiva eder. Balsa kitleri, lazer kesim Balsa kitleri ve kalıp kesim Balsa kitleri olmak suretiyle iki tipte olabilir. Lazer kesim kitleri nispeten daha pahalıdır ve yapımında daha çok doğruluk ve toleransa haizdir. Balsa R. C Tayyare kitleri çoğu zaman ayrı olarak satın alınabilen temel araçları içermez.

Böylece, bu Radyo Kontrollü uçak kitlerini kullanarak bir RC uçak yapılabilir.

Yorum yapın