RC Boats – All the Fun of a Real Boat, a Fraction of the Cost

Bir RC botu, radyo kontrollü ekipmanla uzaktan kontrol edilen bir teknedir. Bu hobi arayanlar için eğlenceli bir spordur. Bu tekneler kitler halinde satılır veya önceden monte edilmiştir. 15 mil veya daha az hıza çıkarlar. Bir RC teknesini bir araya getirmek genç ve yaşlı insanlar için harika bir hobidir. Çoğu göl tekneleri sessiz motorlar nedeniyle karşılamaktadır. Tekneler, tam boyutlu muadillerinin tam kopyaları olarak gelir.

RC Boats sevgisini destekleyen birçok internet forumu var. Meraklıların çoğu, bu teknelerde yarışmaktan zevk alan erkeklerdir. Tekneler küçük olmasına rağmen ortalama teknelerden daha büyüktür. Olumsuz yanı, pil gücünün sadece 20 dakika sürmesidir. Yani bir seferde sadece 20 dakika gölün tadını çıkarabilirsiniz. Kısa pil ömrüyle bile RC tekneleri popülerlik kazanmaktadır. RC teknelerindeki hayranlığın bir kısmı, karmaşık montaj sürecidir. Kitler, özel aletler gerektiren birçok küçük parça ile birlikte gelir. Meclis bir çocuk için değil. Daha gelişmiş RC Boat severler, bunu bir araya getirirken bir başarı duygusu sergilemekten keyif alacaklar. Neredeyse sürmeye hazır tekneler, çok fazla montaj gerektirmez.

Tekne için farklı güç türleri vardır. Bu seçenekler, elektrikle çalışan tekneden daha uzun sürebilir. Nitro motor, RC tekneleri için ekstra bir enerji kaynağı sağlar. Bu motor su soğutmalıdır. Bu teknelere güç sağlamak için gaz da kullanılır. Bu motor yabani ot yiyiciye veya yaprak üfleyiciye benzer. Gaz motoru çok büyük. Yüzme havuzu yerine göl için yapılmış daha büyük bir tekneye gidiyor. Bu, nitrodan daha ucuz bir güç seçeneğidir. Nitro, gazdan daha pahalı.

Var olan hemen hemen her aracın RC versiyonu vardır. RC denizaltısının bir başka türü de RC denizaltıdır. Bir banyoya sığan türden göl için olana kadar boyut olarak değişir. Bir gölün karanlık sularının derinliklerine inebilen elle tutulan bir denetleyicileri var. Kontrolör ıslanamaz, bu yüzden denizaltı ile dalamazsınız. Bu gemiler, inşaatçı için hazır veya hazır olarak satın alınabilir. Denizaltılar su altı araştırmaları için kullanılır. Bilim adamı, gemileri su altı fotoğrafçılığı için kullanıyor. Bir hobi dükkanında özel yapım modeller bulunamaz.

RC araçları, gerçekçi görünen modelleri seven hobi meraklıları tarafından kullanılır. Birçok RC araç türü vardır. Oyuncak denemezler. RC sahipleri sporları konusunda ciddidir. Sadece RC meraklıları için tamamlamalar ve geziler var. Sahipleri uçakları, arabaları, tekneleri ve denizaltılarıyla gelirler. Ülkenin dört bir yanındaki yetişkin erkekler ve kadınlar bu sporun tadını çıkarıyor. RC araçları, bir elektronik mağazasından satın alabileceğiniz uzaktan kumandalı arabalardan daha gelişmiştir. RC araçların popülaritesi arttıkça, kimin olduğunu asla bilemezsiniz. Postacı, kasiyer veya kapı komşusu gizli bir RC meraklısı olabilir.

Yorum yapın