Multiplex Gemini – Multiplex’in En Yeni ARF’sinin Gözden Geçirilmesi

Multiplex Gemini – Multiplex’in En Yeni ARF’sinin Gözden Geçirilmesi

Yakın zamanda Yeni Multiplex Gemini Sport Bi-Plane’ı bir araya getirdim. Çok eskiden beri Bi-Plane hayranıyım, bu modeli seçmek benim için doğal. Piyasada çok sayıda küçük park uçuşu var. Bulduğuma göre, en iyi ihtimalle oldukça iyi uçuyorlar. Çoğu, hafif ağırlıklarından muzdariptir ve rüzgarın içine korkunç bir şey fırlatır. İkizler, ilgilendiğim kadarıyla bu yetersizlikten kaçıyor.

Gemini Özellikleri aşağıdadaır;

Thunder Power 3 hücreli 2100 pil 32 ons içeren AUW

Boyunda 36 “Kanat Açıklığı ve 36”.

Multiplex Gemini

Multiplex Gemini

Gemini, Multiplex’in 2007 ürün serisinin en sonuncusu. Elaptor köpük parçaları çok iyi uyuyor, ancak tüm modeli 400 kum ıslak kağıtla zımparalamak için zaman ayırdım. Aksi takdirde Multiplex’in pürüzsüz yüzeyini ortadan kaldıran kalıp izlerini kaldırdı. Hoş bir dokunuş, Multiplex’in kanatlardaki simüle edilmiş nervürüdür.

Tüm Elaptor kitlerinde olduğu gibi, Medium CA kullanımı da burada ve orada bir vuruşla kullanılır. Bu, CA’nın Mercury Adhesives markasını kullandığım ilk kitti ve iyi bir malzeme olduğunu anladım. Daha fazla tıkalı CA ipucu yok! Parçaları birleştirmek için CA kurulum süresinin sınırlı olduğunu unutmayın. Dişi kısma CA eklemenin ve erkek parçayı buna sığdırmanın en iyi yolunu öğrenmek için başınızı kullanın, tersi değil!

Tek değişiklik  yaptım Himax 3516-1130 motor kullanmaktı. Bu motoru kullanmak için montaj parçasını delmeniz gerekiyor, ancak bir matkap yardımıyla çok kolay. Bir APC 10x5E pervane ve bazı eski gök gürültüsü gücü 3 hücreli 2100’lerin takılması bana yaklaşık 24A çekiş için 240W verdi. Şimdilik kilo başına 120 W ile yaşayabilirim. Önümüzdeki yıl yeni paketlerle modeli 150W / lb’ye yaklaştırmayı umuyorum. Bu 3 yıllık paketlerde olduğu gibi, modeli nadiren WOT’ta uçurduğum için 10 dakikalık heyecanlı bir uçuş alıyorum.

Paketi körfezin arkasına doğru iterken bulduğum modeli uçurmak bana güzel bir G C değeri veriyor. Aslında Multiplex’in önerilen ayarının hemen arkasına uçuyorum.

Şimdiye kadar bu modeli çok beğendim. 10 MPH rüzgarları çok iyi tolere ediyor, çünkü bu benim onu ​​uçurduğum AVG rüzgar hızıyla ilgili. Gerçekten pilot olduğumdan daha iyi bir akrobasi modeli. Umarım bu model bana bu sonbahar ve kış sıcak günlerinde bir iki şey öğretecektir.

Bu uçağın bir akrobasi modelinin ne kadar iyi olduğundan biraz bahsetmiş olsam da, uçmanın ne kadar kolay olduğunu söyleyemem. Yavaş veya hızlı, alçak veya yüksek, ters veya düz ve seviye bu modeli uçururken kendinizden emin hissedersiniz. Bir kanatçık eğitmeni uçurduysanız, bu sizin için büyük bir adım olacaktır. Multiplex’in tavsiyelerine göre atışlarınızı ayarladığınızdan emin olun ve düşük oranlarda iyi olacaksınız.

Yorum yapın