Model Uçak

Model Uçak ile 15 yıldır uğraşan bizler bilgi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. İnternette saatlerce gezip bulduğum bilgileri resimleri videoları planları topladım. 15 Yıllık bilgi birikimlerini size haftalık dersler ve makaleler ile aktarmaya çalışacağım. Bizleri indoorplane.com ve diğer sosyal ağlardan takip etmeyi unutmayınız.

Önce maket ve modeli ayırt edelim.

Maket nedir ? Bir nesnenin belirli oranlarda küçültülmesidir. Kartondan,kağıttan kontraplaktan ve balsadan yapılabilmektedir. Genelde bilgisayardan çıktı alınır ve bir birlerine yapıştırıcı(uhu,404) ile birleştirilerek maket oluşturulur. Maket çalışmaz hareket etmez. Farklı bir hobidir.

Model nedir ? Gerçekte çalışan bir nesnenin küçüğüdür. Gerçek nesne nasıl çalışır ise küçük modeli de öyle çalışır. Büyük nesneler inşa edilmeden önce modelleri yapılır ve çalıştırılır. Teori ve hesaplamalara ne kadar yaklaşıldığı model çalıştırılarak denenir. Bir çok aşaması vardır.

İndoor Plane Model Uçak
İndoor Plane Model Uçak

Model Uçak Yapabilir miyim?

Tabi ki model uçak yapabilirsiniz. Fakat bu hemen olacak bir iş değildir. Bilgiye ve deneyime ihtiyacınız olacaktır. Eğer yakınınızda bir modelci varsa mutlaka deneyimlerinden yararlanın. Eğer yoksa tamda yerindesiniz. Sitemizdeki eğitimleri,planları ve bilgileri takip ederek modelciliğe başlayabilirsiniz. Model plane Malzemelerini İnternet sitemiz üzerinden ve Türk Hava Kurumu (THK)‘nın internet sitesinden temin edebilirsiniz. Zor bir hobidir ve uğraştır sabır gerektirir.

One Response

  1. model plane 25 Ocak 2020

Yorum yapın