Model Uçak Kursu Kimler Açabilir ?

Model Tayyare Kursu. Bir öğretmen iseniz sizde model tayyare rehber öğretmeni olabilirsiniz. Yapmanız gerekenler fazlaca rahat . Başlangıçta model tayyare eğitimi almalısınız. Çorum ilinde  Halil Manuş öğretmenimiz senelerdir rehber öğretmen model tayyare kursu veriyor. Emekleri ve gayretini takdir ediyor ve destekliyoruz. Teknoloji ve tasarım dersi dökumanları da fazlaca kıymetli ve güzeldir.

http://egitim.thk.org.tr/ sitesinden kurs kontenjanlarını takip ederek başvurunuzu yapınız.  Kişiler başlangıç kurslarına , Öğretmenler Rehber Öğretmen Model tayyare kursuna başvuracaklar.

Model Tayyare Rehber Öğretmeni olanlar yıl başlarındaki toplantı tutanaklarına Model tayyare egzersizi açmak istediğini belirtecekler ve Havacılık Kulübü kuracaklar. Okulunuzda havacılık kulübü açmalısınız. Eğer havacılık kulübünüz yoksa THK dan araç-gereç temin edemezsiniz. Tüm yazışmaları havacılık kulübü üstünden yapacaksınız.

Model Uçak Kursu Kimler Açabilir ?
Model Tayyare Kursu Kimler Açabilir ?

Havacılık Kulübü etkinlikleri. Havacılık Külübü açtıktan sonrasında Model tayyare egzersiz planlarınızı yaparak kurumunuza onaylatmalısınız. Bulunduğunuz bölgedeki Türk Hava Kurumuna giderek Talebe sıralaması ve planlarınızı Hava kurumuna vereceksiniz.

Türk Hava Kurumu Model Tayyare Malzemelerini size ücretsiz bir şekilde verecektir. Planlarınıza gore uçaklarınızı yapabilir ve uçurabilirsiniz.

ATA Model uçağı yapımı iyi mi yapılır? Planör model tayyare yapımına internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Eğer isterseniz kendi model uçağınızı da yapabilirsiniz.

Türk Hava Kurumundan Model Tayyare Rehber Öğretmeni Belgesi olanlar kendi okullarında Model Tayyare Kursu açabilirler. (MEB çalışanı olanlara ve Öğretmenlere Rehber öğretmen belgesi verilir)

Öğretmen olmayan model tayyare kursu alanlarında belgesi vardır Model tayyare Başlangıç Kursuna alınır. ATA model uçağını yapabilirler.

Model tayyare başlangıç kursunu bitirenler. İstekleri halinde Tekamül kursuna katılarak bir üst modeli yaparlar . Kırlangıç planör modelini yaparlar.

Model Tayyare Kursu Kimler Açabilir ?

Yorumlar;

Hocam emeğin için teşekkürler. Şu mevzuda açıklayıcı informasyon verirseniz sevinirim. İlk başlangıçta Ata modeli 5-6 haftada bitiyor. tekamül için filamingo modeli yapmak lüzumlu galiba. Flamingo modeli kaç hafta sürer ve planı var mıdır? Birde havacılık kulübü oluşturmak koşul mı?

Hocam araç-gereç alımı için havacılık kulübü koşul, ATA modelini yada değişik grup talebe ile yıl süresince yapabilirsiniz. Bu öğrencilere belgelerini verdikten sonrasında aynı öğrencilerle flamingo yapabilirsiniz. Ata başlangıç filamingo tekamül içindir. Filamingo 2 ay sürer Model Tayyare Egzersiz Planı Okullarımızda havacılık kulübü altında model tayyare kursu verebiliriz. Hem de egzersiz olarak(haftada 6 saat) Tüm plan ve malzemeleri thk dan parasız temin edebilirsiniz.

Model tayyare Kursu açma Dilekçe dökümanları, Excel word şeklinde Havacılık kulübü Havacılık Kulübü dökümanları alttadır. Model tayyare rehber öğretmenisiniz ve egzersiz olarak kurs açmak istiyorsunuz. Tüm model tayyare egzersiz planlarını burada bulabilirsiniz.. Evrakların hepsini teker teker kendim hazırladım.

Tıkla Tüm Dökümanları İndir Havacılık Kulübü Dökümanları Model Tayyare Egzersiz Planı Dökümanları. Kolay gelsin.

Havacılık Kulübü Öğrencilere Ne Kazandıracak?

Uçurması son aşama keyifli olan bu modeller öğrencilerimize değişik heyecanlar yaşamalarını elde edecektir. Kulübümüzün kuruluşundan derhal sonrasında üye olan bir grup talebe arkadaşımız, güzel bir emek harcama ortamı
buldukları okulumuzda, havacılığı tanıtmayı ve öğretmeyi, sportif olarak yaygınlaştırmayı ve sevdirmeyi hedeflemişlerdir. Ek olarak tayyare modelciliği öğrencilerimizin el becerilerinin gelişmesini sağlar; paylaşımcı, analitik düşünceye haiz, toplumsal bireyler olmalarına katkıda bulunur.

Bu tür kurslar bir tutkudur.
Öğrencilerimizin artık bilgisayar başından kalkma zamanı geldi. Bu tür uygulamalar bununla birlikte öz itimatı arttırıcı niteliktedir. Geleceğimizin havacılarını yetiştirmek, Projeleri hayata geçirmek, yaratıcı olmak, karşılaşılan sorunları gidermek benzer biçimde eşi olmayan yararları vardır.

Model yapma, maket yapma stres tedavisinin birebir ilacıdır. Ürkü atak tedavisinde de model ve maket yapma tedavisi kullanılır.

Okulda Havacılık Kulübü Iyi mi Açılır?

Havacılık Kulübü açmak, Merhaba genç havacı. Kıymetli öğretmenim. Eğer sende havacılık kulübü açmak istiyorsan: Model Tayyare Rehber Öğretmeni olsan da olmasan da yıl başlarındaki toplantı tutanaklarında belirterek Havacılık Kulübü kurabilirsin. Model tayyare sertifikası olmayanlar bulundukları THK şubeleri üstünden model tayyare malzemesi alabilir ve THK yardımıyla model tayyare yaptırabilirler.  Model Tayyare Rehber Öğretmen Sertifikası olanlar ise egzersiz yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir