Model Uçak Kursu Kimler Açabilir ?

Model Uçak Kursu. Bir öğretmen iseniz sizde model uçak rehber öğretmeni olabilirsiniz. Yapmanız gerekenler çok basit . Başlangıçta model uçak eğitimi almalısınız. Çorum ilinde  Halil Manuş öğretmenimiz yıllardır rehber öğretmen model uçak kursu veriyor. Çalışmaları ve gayretini takdir ediyor ve destekliyoruz. Teknoloji ve tasarım dersi dökumanları da çok değerli ve güzeldir.

http://egitim.thk.org.tr/ sitesinden kurs kontenjanlarını takip ederek başvurunuzu yapınız.  Kişiler başlangıç kurslarına , Öğretmenler Rehber Öğretmen Model uçak kursuna başvuracaklar.

Model Uçak Rehber Öğretmeni olanlar sene başlarındaki toplantı tutanaklarına Model uçak egzersizi açmak istediğini belirtecekler ve Havacılık Kulübü kuracaklar. Okulunuzda havacılık kulübü açmalısınız. Eğer havacılık kulübünüz yoksa THK dan malzeme temin edemezsiniz. Tüm yazışmaları havacılık kulübü üzerinden yapacaksınız.

Model Uçak Kursu Kimler Açabilir ?
Model Uçak Kursu Kimler Açabilir ?

Havacılık Kulübü etkinlikleri. Havacılık Külübü açtıktan sonra Model uçak egzersiz planlarınızı yaparak kurumunuza onaylatmalısınız. Bulunduğunuz bölgedeki Türk Hava Kurumuna giderek Öğrenci listesi ve planlarınızı Hava kurumuna vereceksiniz.

Türk Hava Kurumu Model Uçak Malzemelerini size ücretsiz olarak verecektir. Planlarınıza göre uçaklarınızı yapabilir ve uçurabilirsiniz.

ATA Model uçağı yapımı nasıl yapılır? Planör model uçak yapımına sitemizden ulaşabilirsiniz. Eğer isterseniz kendi model uçağınızı da yapabilirsiniz.

Türk Hava Kurumundan Model Uçak Rehber Öğretmeni Belgesi olanlar kendi okullarında Model Uçak Kursu açabilirler. (MEB personeli olanlara ve Öğretmenlere Rehber öğretmen belgesi verilir)

Öğretmen olmayan model uçak kursu alanlarında belgesi vardır Model uçak Başlangıç Kursuna alınır. ATA model uçağını yapabilirler.

Model uçak başlangıç kursunu bitirenler. İstekleri halinde Tekamül kursuna katılarak bir üst modeli yaparlar . Kırlangıç planör modelini yaparlar.

Model Uçak Kursu Kimler Açabilir ?

Yorumlar;

Hocam emeğin için teşekkürler. Şu konuda açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim. İlk başlangıçta Ata modeli 5-6 haftada bitiyor. tekamül için filamingo modeli yapmak gerekli galiba. Flamingo modeli kaç hafta sürer ve planı var mıdır? Birde havacılık kulübü oluşturmak şart mı?

Hocam malzeme alımı için havacılık kulübü şart, ATA modelini yada farklı grup öğrenci ile yıl boyunca yapabilirsiniz. Bu öğrencilere belgelerini verdikten sonra aynı öğrencilerle flamingo yapabilirsiniz. Ata başlangıç filamingo tekamül içindir. Filamingo 2 ay sürer Model Uçak Egzersiz Planı Okullarımızda havacılık kulübü altında model uçak kursu verebiliriz. Hem de egzersiz olarak(haftada 6 saat) Tüm plan ve malzemeleri thk dan ücretsiz temin edebilirsiniz.

Model uçak Kursu açma Dilekçe dökümanları, Excel word şeklinde Havacılık kulübü Havacılık Kulübü dökümanları aşağıdadır. Model uçak rehber öğretmenisiniz ve egzersiz olarak kurs açmak istiyorsunuz. Tüm model uçak egzersiz planlarını burada bulabilirsiniz.. Evrakların hepsini teker teker kendim hazırladım.

Tıkla Tüm Dökümanları İndir Havacılık Kulübü Dökümanları Model Uçak Egzersiz Planı Dökümanları. Kolay gelsin.

Havacılık Kulübü Öğrencilere Ne Kazandıracak?

Uçurması son derece keyifli olan bu modeller öğrencilerimize farklı heyecanlar yaşamalarını sağlayacaktır. Kulübümüzün kuruluşundan hemen sonra üye olan bir grup öğrenci arkadaşımız, güzel bir çalışma ortamı
buldukları okulumuzda, havacılığı tanıtmayı ve öğretmeyi, sportif olarak yaygınlaştırmayı ve sevdirmeyi hedeflemişlerdir. Ayrıca uçak modelciliği öğrencilerimizin el becerilerinin gelişmesini sağlar; paylaşımcı, analitik düşünceye sahip, sosyal bireyler olmalarına katkıda bulunur.

Bu tür kurslar bir tutkudur.
Öğrencilerimizin artık bilgisayar başından kalkma zamanı geldi. Bu tür uygulamalar aynı zamanda öz güveni arttırıcı niteliktedir. Geleceğimizin havacılarını yetiştirmek, Projeleri hayata geçirmek, yaratıcı olmak, karşılaşılan sorunları gidermek gibi eşsiz yararları vardır.

Model yapma, maket yapma stres tedavisinin birebir ilacıdır. Panik atak tedavisinde de model ve maket yapma tedavisi kullanılır.

Okulda Havacılık Kulübü Nasıl Açılır?

Havacılık Kulübü açmak, Merhaba genç havacı. Değerli öğretmenim. Eğer sende havacılık kulübü açmak istiyorsan: Model Uçak Rehber Öğretmeni olsan da olmasan da sene başlarındaki toplantı tutanaklarında belirterek Havacılık Kulübü kurabilirsin. Model uçak sertifikası olmayanlar bulundukları THK şubeleri üzerinden model uçak malzemesi alabilir ve THK yardımıyla model uçak yaptırabilirler.  Model Uçak Rehber Öğretmen Sertifikası olanlar ise egzersiz yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir