Limon Suyu Saç Açma

Limonun yararları saymakla bitmez. Saçlarımıza da bir oldukca yararı vardır. Limon suyu saç açma, bayanların uzun senelerdir uyguladığı bir naturel saç açma yöntemidir. Oldukça ince telli ve kopmaya uygun olan saçlarda uygulanması pek tavsiye edilmeyen bu yöntem ile saçların tertipli olarak renginin açılması sağlanır. Aşama aşama oluşturulan saç rengi, kullanan kişinin istediği açıklığa ulaştığında yönteme son verilmesi gerekir.

Limon Suyu Saç Açma İşleminin Uygulanması

Limon suyu ile saç açma yönteminin uygulanması oldukça kolay ve kişilerin tek başlarına yapabilecekleri bir uygulamadır. Bunun için bir su bardağı limon suyu, bir su bardağı portakal suyu ve bir su bardağının 1/4’ü oranında suyun karıştırılıp bir sprey şişesine koyulması gerekir. Karışımın sprey şişesinde olması hem uygulama esnasında rahatlık sağlaması.  Hem de artan karışımın hijyenik olarak saklanması açısından önemlidir.

Bu yöntem ile saç rengini açmak isteyen kişilerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan en mühim nokta, saç kremi ile beraber bu karışımı uygulamaktır. Bunun sebebi, limonda bulunan asidin, güneş ışığı ile birleştiğinde saçlarda yıpranmaya niçin olabilme hatta saçların yanmasına yol açabilme ihtimalinin olmasıdır. Bu şeklinde problemler ile karşılaşmamak için bir su bardağının 1/3’ü kadar saç kremini limonlu spreyi uyguladıktan sonrasında saçlarınıza sürebilir.  Saçlarınızı bu negatif etkiden korumak için tedbir alabilirsiniz.

Limon ile saç açma işlemi yapılırken kişilerin karışımı saç dipleri de dahil başın her yeri iyice ıslanacak kadar sıkması ve sonrasında minimum 1 saat güneş altında beklemesi gerekir. Bu bekleme esnasında güneş ışığından fena etkilenmemek için kişilerin kendileri için de güneş kremi kullanmaları önemlidir.

Limon Suyu Saç Açma

Limonlu karışımın saça sıkılması ve ilk aşamanın bitmesinin peşinden 1,5 saat geçtikten sonrasında yeniden karışımın saça sürülüp güneş altında bu sefer otuz dakika beklenilmesi.  Yöntemin tesirinin artması için önemlidir. İki kere art arda uygulanan bu yöntemde son olarak aşama olarak saçların ılık su ve şampuan ile güzelce yıkanması sonrasında saç kremi ile yumuşatılması gerekir.

Limon Suyu Saç Açma
Limon Suyu Saç Açma

Limon ile saç rengi açma işleminden etkili netice almak için yöntemin haftada 1 kere ve 3-4 hafta kadar uygulanması gerekir. Burada son olarak saçların yıpranıp yıpranmadığına dikkat edilmeli. Azca da olsa yıpranma söz mevzusu olduğunda yöntemden vazgeçilmelidir. Bu tür uygulamalar saçlarınıza zararda verebilir. Uzmanlardan ustalaşmış destek alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir