Kumsalda RC Teknemizle

Kardeşim kumları kazmayı sevse ve ben suyu sevmeme karşın, RC teknemiz yanımızda olduğunda hep beraber oynardık. O tekne özeldi! Gök mavisi süslemeli beyaz bir gövdeye ve gerçek bir tik ağacından zemine haiz ahşaptan yapılmıştır! Krom takozlara, çivilere ve bayrak direğine kadar oldukca ayrıntılıydı.

Göle belirli bir gezide, tekneyle oynamak isteyen başka çocuklar da vardı.

Ağabeyim, içinde birazcık sert bir iz bırakarak, öteki evlatların ulaşamaması için tekneyi derin sulara çıkardı. Mauthe Gölü adlı göl, nispeten minik bir göldü, sanırım ortalama 20 dönümlük, bu yüzden hiçbir süre endişelenecek gerçek dalgalar olmadı ve tekne hareket etmeye devam etti. Öteki çocuklar paylaşmadığı için onu itti ve itti.

Kaçınılmaz olarak, RC teknesinin pilleri elbet bitmişti. Oh oh! Tekne çaresiz ve gölün ortasındaydı. Rüzgar onu karşı kıyıya ve at binme parkurlarının yakınındaki yabani otlara doğru itti.

Öteki çocuklar kısa vadeli düşünceleri için kardeşime alay ettiler ve alay ettiler. (Ona da gizlice kıkırdadığımı itiraf etmeliyim.) Ah oğlum, o tekneyi eve getirmezsek babam oldukca kızacaktı!

Annem bizlere oldukca iyi bir yüzücü bulunduğunu söylediği için ondan tekneyi kurtarmasını istedik. Sadece, o tekneden sonrasında yüzmesini sağlayacak hiçbir yalvarma yoktu. Ben de yüzmek için yüzemedim, oldukca gençtim.

O zamana kadar öteki tüm anne babalar ve çocuklar çalışmayan RC teknesinde göle bakıyor ve ne yapacaklarını bulmaya çalışıyorlardı.

Ayrıca gölün karşısında, bazı atlılar göründü. Çoğumuz bağırmaya, zıplamaya ve işaret etmeye başladık. Bizi gördüklerinden yada duyduklarından güvenli değilim fakat teknemizi gördüler! Binicilerden biri atını göle sürdü ve at ve binici tekneye yüzerek onu aldı! EVET!!

Biniciler gölün etrafından bizim plajımıza gittikten sonrasında tekne annemize geri döndü. Onu derhal ’57 Chevy’mizin bagajına koydu. Ne yazık ki, o tekneyi tekrar asla görmedik. Keşke ona ne işe yaradığını bilseydim.

Suda oynamaya geri döndüm. Kardeşim, eski düşmanlarıyla beraber (şimdi en iyi arkadaşları) kumdan kaleler inşa etmeye başladı.

Yorum yapın