Kış Modası Trendleri Aksesuarları

Kış Modası iyi mi olacak? Son olarak Trendler neler olacak? Hangi renkler tercih edilecek? Moda tasarımcıları kışın tüm kasvetli havasına renk ve sevinç katmak için 2021. Kışına hususi oldukça renkli ve neşeli bir yaratı hazırlamış.

Pandemiden zaman kalırsa. İşte 2021 kış modası ve trendleri;

60’LAR Modası:

Önümüzdeki kış  vintage modası esmeye devam edecek. Bilhassa 60’lı yılların moda rüzgarı esecek. Kısa elbise uzun çizme kombinleri, geniş yakalı kabanlar, çan etekler, desenli elbiseler oldukça moda olacak. Desenli elbiselerde bilhassa Pop-art sanatından esinlenilen 60′lı yılların keyifli daire ve çizgi desenleri oldukça hit olacak.

Kürk & Deri:

2021 Kışı yeniden moda olan kürkler yardımıyla oldukça sıcak geçecek. Üstelik kürkler bir tek kaban olarak  değil her giyside karşımıza çıkacak. Kürk bilgileri bu yıl elbiselerde, kazaklarda hatta botlarda bile görülecek. Ek olarak  Patchwork şeklinde görünen iki üç renkten oluşan kürkler dikkat çekecek. Yırtıcı görünümlü yada olağan dışı renkli kürklerde oldukça trend olacak. Aynı şekilde son yıllardaki yükselişine devam eden deri, 2021 Kışında da en renkli hareketleriyle karşımızda olacak. Deri etek ve ceketlerden sonrasında  deri gömlek ve pardesuler  de oldukça revaçta olacak.

Pandemi Koronavirüs Maske Modası

Değişik maskeler üretildi ve maskeler hem sıhhat için hem de aksesuar olarak kullanılmaktadır. Maske yüzü soğuktan korumaktadır.

Maskülen Kabanlar & Oversized Kabanlar:

2021 kış modasında karakteristik, maskülen  paltolar  ilgi görecek. Büyük metalik düğmelerle sert çizgileri yumuşatılan  paltolar, etkisi altına alan bir görüntü için ideal olacak. Aynı şekilde geçen kışın vazgeçilmezi oversized kabanlar, 2021  kış sezonunda da bayanların tercihi olacak.

2015 Kış Modası
Kış Modası 2020 2021 yılı sezonu

Asker Yeşili & Metalik Renkler:

Asker yeşili, 2020 kış sezonunda olduğu şeklinde, 2021 kış modasında da trend olacak. Askeri yeşil kaban ve montlar postallarla tamamlanacak. Aynı şekilde 2021 kış sezonunda altın, gümüş, lame, dore şeklinde metalik renklerle süslenmiş giysiler ön plana çıkacak. Simli ve metalik ışıltısı olan bu giysiler, kışın kasvetli gri havasına renk ve enerji  katacak.

Leopar & Ekose Desenler:

Önümüzdeki kış ekose ve leopar desenler her yerde karşımıza çıkacak. Leopar kazaklar, leopar kabanlar, ekose etekler ya da elbiseler bu kışın en trend desenleri olacak.

Kadife & Dantel:

Zerafet ve soyluluk göstergesi sayılan kadife ve dantel önümüzdeki yıl kış sezonunda oldukça moda olacak. Kadife ve dantel  detaylarıyla süslenmiş elbiseler, kazaklar her daim şık ve zarif görünmek isteyen bayanların tercihi olacak.

Kış Modası Sevgili Eldivenleri

2021 Kış Modası Sevgili Eldivenleri. 14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala, hem kendinizi hem de sevgilinizi ısıtacak bir armağan almayı düşünmez miydiniz? Son zamanlarda yeniden eğilim haline gelen “Sevgili Eldivenleri” hem kadın hem de adamların sevgililerine armağan olarak alabileceği garip ve sıcak armağan alternatifleri içinde yer verilmiştir. Bu sezonda sevgili eldivenlerinde örgü, polar ve yün seçeneklerinin yanında çeşitli renk ve desenleri de mevcut. Fiyat olarak ta oldukça uygun olan sevgili eldivenleri, piyasada averaj 40 TL civarında satılmaktadır.

Kendi Hediyeni Kendin Yap

Eğer siz;

 • Sevgili eldivenini armağan alternatifi olarak güzel fakat ucuz bulduysanız,
 • Hediyenizin içsel kıymetini çoğaltmak istiyorsanız,
 • İstediğiniz renk eldiveni bulamıyorsanız,
 • Oldukça azca da olsa örgü örmeyi biliyorsanız,

Kendi sevgili eldivenlerinizi hemen hemen vaktiniz de varken oldukça kolay bir teknikle kendiniz örebilirsiniz.

Sevgili Eldiveni Iyi mi Örülür?

Malzemeler:

 • 6 numara şiş
 • Nako Vizon Yün (2 kat)

Yapılışı:

  • Şişe 16 ilmek atılır.
  • 10 sıra süresince 2 ters 2 düz lastik örgü olarak örülür.
  • 4 sıra düz örgü örülür ve bu parça şişte bekletilir. Aynısından bir tane daha yapılır.
 • İki parça birleştirilerek düz örgüye devam edilir.4 sıra daha düz örgü örülür.
 • Ortadaki iki ilmek ayrılarak örgünün ön yüzünden kesme işlemi yapılır. Kısaca baştaki 14 ilmek düzgüsel örülür.15 ve 16. İlmek bir kerede örülür. Aynı işlem 17. Ve 18. İlmeğe de uygulanır. Toplamda 20 ilmek kalana kadar kesme işlemi yapılarak örülmeye devam edilir.
 • Son olarak örgünün ön yüzünde her kenardan 1 ilmek keserek örgüye devam edilir. Son 4 ilmek kaldığında örgü kapatılır. Aynı ölçülerde aynı şekilde bir parça daha örülür ve dikilir.

Kış Modası Aksesuar ve Trendleri 2021

Kış Aksesuar Modası ve Trendleri. Yaptığımız en bayağı kombinleri bile oldukça şık bir görünüm katan aksesuarlar, son yıllarda devamlı yenilenen tasarımları ile hanım giyiminin mühim bir parçası haline geldi. İşte takıdan şallara kış sezonunun aksesuar trendleri.

Şallar

Bu kış sezonunda giysilerimizi tamamlayacak en mühim parçalar içinde şallar var. Ek olarak dikkat ederseniz tekstil modasını şallar üstünden kolaylıkla izlemek ihtimaller içinde… 2014-2015 kış sezonunun tüm trendleri şallarda renkler ve desenler olarak karşımıza çıkıyor: leopar ve kamuflaj desen, gri, safran sarısı, metalik ve parmak kumaşlar, pullar, geometrik desenler.

Şallar, sezonun modasını aksesuarlar kanalıyla kombinlerinizde kullanmak için de en uygun parçalar. Hele ki modayı aksesuarlarda taşımayı sevenlerdenseniz kamuflaj desenli şallar tam size bakılırsa…

Desenli ve Renkli Oje ve İri Taşlı Yüzük Çılgınlığı

2020 yaz süreci ile beraber yaşamımıza süratli bir giriş meydana getiren renkli tırnaklar, kış aylarında da moda.  Birbiriyle uyumlu tonlarda, tırnaklarda değişik renklerin kullanıldığı yoldam, hala moda. Ek olarak tırnak jilaları üstüne yapıştırılan taş ya da pul bilgileri, bir fazlaca heybetli duruyor. Bu kış, parmaklarda oldukça heybetli yüzükler kullanacağız. İri taşlı yüzüklerin yanında, birkaç parmağa takılan ince ve şık tasarımlar oldukça revaçta.

Tokalar ve Taçlar

2021  Kış sezonunda taçlar, saç aksesuarlarında oldukça trend. Uzun süredir revaçta olan kurdeleli modeller, bu kış kendini  daha oldukça taşlı, parlak, pullu modeller olarak gösteriyor. Ek olarak parlak kumaşlar, metalik kaplamalar, kamuflaj ve leopar desen taçlar da bir fazlaca kadınsı ve şık duruyor. Son zamanların trendi parlak kumaşlar, taşlar ve pullar, saç tokalarında da kendini gösteriyor.

Ek olarak bu sürem, renkli ve iri firketeler, tek taraflı takılan oldukça iri çıtçıtlı tokalar bilhassa sokak modasında kolaylıkla tercih edebileceğiniz aksesuarlar.

Kış Giyim Modası

Kalınca ve Abartılı Bilezikler

Her ne kadar son zamanlarda moda ‘sadelikten’ yana bir çizgi  izlese de aksesuarlar bunun haricinde kalıyor.  kışında kalınca ve abartılı tasarımlara haiz bilezikler bir fazlaca revaçta olacak. Tahta, metal, gümüşi, altın… rengi ya da malzemesi fark etmiyor, bu kış bilezikler bir  fazlaca kalınca.

Boyunluklar

Boncuklu, çiçekli, desenli, değişik renk ve malzemelerde, abartılı boyunluklar mütevazı giyim ve gece elbiselerini tamamlıyor. Bu kış, boyunluklar şık tasarımları ile uzun kolyelerle yarışacak şeklinde görünüyor. Ek olarak 2014-2015 kış sezonunda gece giysileri ve dekolte elbiseler de ilgi çekici tasarımları olan, heybetli boyunluklarla tamamlanacak.

Heybetli Kolyeler

Takılardan öteki tüm aksesuarlara kadar 2015 kış aylarında takılarda abartılı tasarımlar göze batacak şeklinde görünüyor. Hatta yer yer ‘kaba’ olarak tabir edilen bu tasarımların kombinlerde oldukça dikkatli kullanıldığı taktirde oldukça hoş duracağını da belirtelim.

Çantalar

Kombinlerin eğer olmazsa olmazları çantalarda önümüzdeki sürem, püskül detayı öne çıkarken uzun süreden beri görmeye alışık olduğumuz zarf çantalar bu sürem da revaçta olacak. Ek olarak omuzdan askılı, kibar, renkli ve desenli tasarımları ile dikkat çekici modeller her kadının gar dolabında olmalı! 2021 kışı ile birlikte çantalarda senenin mühim trendlerinden leopar desen ve kürk ayrıntılarına yer verildiği görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir