Is The Blade MCX2 RC Helicopter Really That Good?

Uzaktan kumandalı (RC) helikopterler, özellikle bu eğlenceli makinelere bağımlılığı durduramayan erkekler olmak üzere birçok insanın hobisidir. Pekala, eğlence bir kez daha artmak üzere, Horizon Hobby, RC helikopter üreticileri kendilerini aştılar ve orijinal mCX’in iyileştirmesini yaptılar. Heyecan verici Blade mCX2 RC Helikopteri ile tanışın!

Bu, iç mekan eğlencenizi gerçekten ikiye katlamak için tasarlanmış bir mikro koaksiyel RC helikopterdir (boyut olarak küçüktür ve rüzgarın dağılması nedeniyle dışarıda uçurmak iyi bir fikir olmayacaktır). Bu helikopterin RTF (uçmaya hazır) veya BNF (bağlama ve uçma) versiyonlarını edinebilirsiniz. RTF tamamen fabrikada monte edilmiştir ve vericisi ile birlikte gelir, böylece onu bağlamanıza gerek kalmaz. Sadece paketinizi açın ve hemen uçmaya başlayabilirsiniz. Ancak BNF sürümü, uçmadan önce onu bir vericiye bağlamanızı gerektirir. Helikopter, servoları, mikseri, Spektrum 2.4GHz DSM2 uyumlu alıcıyı ve ana motor ESC’lerini barındıran beşi bir arada kontrol ünitesi ile donatılmıştır. Gövdeye, ekstra harika bir görünüm veren LED ışıklar eklenmiştir.

Kalkıştan hemen sonra helikopterin dengesine hayran kalacaksınız. Tamamen eller serbest havada gezinebilir ve eski ters dönen helikopterlerin aksine bazı akrobatik yeteneklere de sahiptir. Piruetleri rahatça yapabilirsiniz ve jiroskop, bıçakların sabit bir şekilde dönmesini sağlar. Şık görünümü ve LED ışıkları pilota helikopteri daha iyi görmesini sağlar ve ayrıca özellikle karanlıkta mCX2’yi uçurmayı daha da eğlenceli hale getirir.

MCX2 ile ilgili en ilginç gerçek dayanıklılığıdır. Havadan düştüğü zaman, çok fazla ceza alabilir. Blade mCX2 RC Helicopter’i kullanarak bazı hatalar yapmanıza izin verilmektedir, kaçınılmaz olarak duvarlara, kanepelere ve masalara çarpacaksınız, ancak mCX2’nizle uzun süre eğlenmeyi planlıyorsanız bunu alışkanlık haline getirmeyin. Çarpmanız durumunda, yedek parçalar pahalı değildir ve çok fazla beceri olmadan bile kolayca onarabilirsiniz (ayrıca onarımlarda size yardımcı olmak için küçük bir tornavida ile birlikte gelir)

Bazı insanlar mCX2’nin diğer RC helikopterlere kıyasla biraz pahalı olduğunu düşünür. Ancak bir keresinde birisi bana ucuz helikopterler için asıl amacın kaza yapmamak, daha kaliteli olanlar için ise uçmak olduğunu söylemişti. Bu nedenle, ilk maliyet sizi bakım maliyeti kadar endişelendirmemelidir.

Bahse girerim şimdi hangisinin iki sürüm arasında, yani RTF veya BNF arasına gireceğini merak ediyorsunuz. Çalışan bir DSM2 vericiniz varsa, BNF sürümünü alabilirsiniz. Bununla birlikte, diğer RC helikopterleri ile kesinlikle kullanabileceğiniz bir MLP4DSM vericisi ile birlikte geldiği için RTF’yi almanız tavsiye edilir. 150mAh pil ile birlikte, Blade mCX2 RC Helicopter’den saatlerce ve saatlerce iç mekan eğlencesi aldığınızdan emin olun.

Yorum yapın