İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanma şekillerinden birisi de yazı yazarak para kazanmaktır. Birçok yerde; “öğrenciler, ev hanımları ve ek iş yapmak isteyenler yazı yazarlığı yaparak ek gelir elde edebilir.” diye okumuşsunuzdur. Peki bu yazılanlar doğru mu, yoksa insanların umutları üstünden çıkarları olanların bir uydurması mı?

Hakkaten yazı yazarak para kazanmak mümkün müdür? Evet, yazı yazarak para kazanmak, ek gelir sağlamak hatta daha da fazlasını elde etmek mümkündür. Önceki yıllarda bu iş bir tek hobi amaçlı, kısaca hiçbir gelir elde etmeden yapılıyordu. Fakat günümüzde yazı yazarlığı ek iş olmaktan çıkmış, birçok kişinin ciddi kazançlar elde etmiş olduğu bir iş haline gelmiştir.

İnternetten Para Kazanma Yolları 2021

Siz de yazı yazarlığı yapmak istiyorsanız ve bu mevzuda yetenekli olduğunuza inanıyorsanız, bu işi başarabilirsiniz. Yalnız bu iş için bir tek yetenekli olmak yada kendine güvenmek yetmiyor. İlk başlangıçta sabırlı olmak, daima kendini aşmak ve para yerine başarıya odaklanmak gerekiyor. Yazı yazarlığı yapmak dışarıdan oldukca kolay şeklinde görünebilir fakat bu işi yapanlar bilirler ki, yazı yazarlığı yapmak görünmüş olduğu kadar kolay değildir.

İnternetten Para Kazanma
İnternetten Para Kazanma

Yazı Yazarlığı Yaparak İnternetten Para Kazanma İçin Yapmanız Gerekenler

Yazı yazarlığından para kazanabilmek için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan, kendinizi bu alanda geliştirebilmektir. Bunun için yapmanız gerekenleri 3 madde halinde sıralayabiliriz:

1- Başarıya odaklanın: Yazı yazarlığı yapmak için, paradan ilkin başarıya odaklanın. Yazmaktan en oldukca zevk aldığınız alanlara yönelin. Bundan dolayı bu işte başarıya giden yol, yaptığınız işi sevmenizden geçer. Zevk aldığınız mevzuları seçtiğinizde kendinizi daha acele geliştirebilirsiniz. Zevk aldığınız alanları belirledikten sonrasında, bu alanlarda lüzumlu araştırmaları yapmış olup, kendinizi geliştirmeye çalışın.

2- Sabırlı olun: Sanatçılar iyi mi keşfedilene kadar belirli aşamalardan geçer ve sabırla adım adım ilerlerlerse, yazı yazarlığı da öyledir. İlk başlangıçta kendinizi tanıtıp, ispatlayana kadar birazcık güçlük çekebilirsiniz, şundan dolayı bu işi uzun senelerdir icra eden insanoğlu var. Bir an da onların seviyesine gelmeyi beklemeyin, fakat bu mevzuda umutsuz da olmayın. Siz kendinizi geliştirdikçe sabrınızın mükafatını ne olursa olsun alırsınız.

3- Eleştiriye açık olun: Bilhassa yazı yazarlığına ilk başladığınız zamanlarda, alacağınız pozitif eleştiriler sizi motive ederken, en küçük bir negatif eleştiri de yazma isteğinizi köreltebilir. Aslen alacağınız her negatif eleştiri, sizin kendinizi daha oldukca geliştirmenizi sağlayacak fırsatlardır. Eleştirileri dikkate alarak, daima daha iyisine ulaşabilirsiniz.

Bu saydığımız ilk 3 madde kendinizi geliştirebilmeniz için lüzumlu olan özelliklerdir. Bu özellikleri kazandıktan sonrasında, kafi donanıma sahipsiniz anlamına gelir. Şimdi gelelim yazı yazarlığından iyi mi para kazanabileceğinize:

Yazı Yazarlığından Iyi mi Para Kazanabilirsiniz?

Günümüzde yazı yazarlarını ve makaleye gereksinim duyan kişileri bir araya getiren çeşitli yazı alım-satım siteleri mevcuttur. İnternet üstünden lüzumlu araştırmayı yaparak, bu sitelerden güvenilir olanlarına kaydolabilirsiniz. Bu sayede kendinizi ve makalelerinizi tanıtma fırsatına haiz olabilirsiniz. İlk başlangıçta zorlansanız da sakın pes etmeyin, siz işinizi iyi yaptığınız sürece ne olursa olsun başarıya ulaşırsınız. Bir hobi ya da ek gelir diye başladığınız yazı yazarlığı sizin için ciddi bir kazanç kapısı olabilir. Bunun için tek yapmanız ihtiyaç duyulan şey; sabretmek ve yaptığınız her işi hakkıyla yapmak. Siz bunu yaptığınız taktirde; iş ardında koşmanıza gerek kalmaz, iş size kendiliğinden gelir.

İlk başlangıçta kendinizi tanıtmak için referans amaçlı, kişisel bir blog açabilir ve insanların sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Buradaki örnek yazılarınıza bakarak, sizin başarınızı gören insanoğlu ne olursa olsun olacaktır. Birazcık sabır ve azimle siz de yazı yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz.

Vazife Yap Para Kazan Siteleri 2021  – İnternetten Para Kazanma Siteleri

Ödeme icra eden bir kaç vazife yap sitesi paylaşıyorum.

1- TAKİPKAZAN – Youtube Abone Kas – instagram takipçi arttır?

Youtube video izle yorum abone ol mikro işler yap. instagram takip beğen kazan. Görevler kısmı oldukca iyi. Ödeme aldım.

Tıkla üye ol https://takipkazan.net/?ref=4288

Rahat Vazife Yap 10 TL Kazan

Rahat Vazife Yap 10 TL Kazan. İnternette para kazanmak için bir oldukca yol var. Fakat bir oldukca site ödeme yapmıyor. Kendi sitem içinde kullandığım güvenilir ödeme aldığım vazife yap sitelerini sizinle paylaşacağım.

Vazife yap sitelerinde sistem şöyleki işliyor.  Görevi veren satın alan siteye görevi ekliyor ve sizde verile vazife her neyse yapıyorsunuz. Günde 40 Vazife yapmış olursanız vazife başı 0,25 TL alabilirsiniz. Bu da günde 10 TL yapmaktadır.

Vazife ödemeleri 10 TL aşınca papara yada banka hesabınıza yapılıyor. Ödeme kanıtları alttadır.

Rahat Vazife Yap 10 TL Kazan

Vazife Örnekleri   Siteler Şu şekilde;

1-Takip kazan net TIKLA ÜYE OL . Takip Kazan Vazife YAP

Sitede üye oldum. Görevler  youtube izle, youtube beğen, twitter takip, google uygulama puanlama, site gez kazan, üye ol kazan v.s. bir oldukca vazife var. Vazife yaparak jeton kazanıyorsunuz. Benim ilgimi çeken ise GÖREVLER bölümüydü. Görevler bölümünde 90 000 üye var ve bu üyelere vazife yapması için vazife veriyorsunuz. Vazife vermek için VIP üye olmalısınız 15 Günlük üyelik 15 TL ve kafi jeton olması gerekiyor. Jeton hem kazanabilir hem de satın alabilirsiniz.

“Yandex yada google da ” belçika halı yıkama ” kelimesini yazın arama yapın.
Aramada çıkan ilk siteye tıklayın. 2-3 Mevzu tıklayıp gezin.
1 Dakika mevzuda bekleyin.  Tıkladığınız mevzuda çıkan 1 reklama tıklayın. Reklam 1 dk. bekleyin.

KANIT – Tıkladığınız 1 mevzunun linkini bana yolla.
KANIT – Tıkladığınız reklamın linkini bana gönderin.”

2- Göreviniz .com TIKLA ÜYE OL . Vazife YAP

Uygulama puanlama görevleri. instagram takip v.s.

Vazife Linkine Tıkla   ” zagi bruce yapımı ” kelimesini yazın arama yapın.

Aramada çıkan ilk siteye tıklayın. 2 Mevzu tıklayıp gezin.

1 Dakika mevzuda bekleyin.

Tıkladığınız mevzuda çıkan 1 reklama tıklayın. 50 saniye bekleyin.

GEZDİĞİN KONU LİNKLERİNİ GÖNDERMEZSENİZ GÖREV ONAYLANMAZ.
AÇIKLAMA BÖLÜMÜNE KONU LİNKLERİNİ EKLE RESİM OLARAK TIKLADIĞIN REKLAM FOTOĞRAFINI GÖNDER.

3- Youtubeabone TIKLA ÜYE OL . Vazife YAP

Youtube seyretme, abone, beğen.

Görevler, fotoğraf yükle kazan v.s. görevler.

Google AdSense Para Kazanma Yolları

Google AdSense Para Kazanma Yolları. Kısa bir süre içinde, Google AdSense e-bültenleri, münakaşa forumlarını ve ek olarak internetteki konuşmaları hakikaten denetim etti. Şu anda web pazarlama şirketine egemen olduğundan Google AdSense ile çevrimiçi gelir elde etmek basittir.

Etkili bir AdSense’in anahtarı, tercih edilen anahtar kelime öbekleri için daha çok web trafiği elde eden web sitelerine tanıtımlar koymaktır. Her gün ağı gören ve web sitelerini tıklayan sayısız bireyle, AdSense’in aslına bakarsak her yazar için bir tutam hit haline gelmesi şaşırtıcı değil.

Bu promosyonlar için tıklama başı maliyet ne kadar yüksek olursa, web sitenizden her tıklama o denli fazla alırsınız.

İnternet yazarlarının ve hem de web tasarımcılarının Google AdSense ile para kazandıkları bazı davranışlara bir göz atın.

Google AdSense Para Kazanma Yolları

1. Çoğunlukla tüm web site ziyaretçileri e-Kitaplardan ve ek olarak web sitenizde sağlayabileceğiniz parasız web bağlantısı reklam ve pazarlama kaynaklarından yararlanır. Basitçe söylemek gerekirse, reklamlarınızda muntazam çalışan ve oldukca daha çok tıklama üreten gelir elde ediyorsunuz.

2. AdSense bağlantılarını oldukca azca kazanç elde eden yada asla kazanmayan web sitelerine yerleştirin. Bu şekilde, çeşitli öteki web sitelerine yönlendirilen ziyaretçilerin çeşitliliğini, bu web sitelerinin aslına bakarsak hizmet ve ürünlerin pazarlanması için kullanılmadığı göz önüne alındığında, onlara bir tıklama seçeneği daha sunduğunuzu göz önünde bulundurarak sınırlama olanağına haiz olacaksınız.

3. Yazıları ve Viral Pazarlama’yı kullanın. Genel olarak, tavsiye reklamcılığını yada viral reklamcılığı kullanan bir pazarlama yönteminin başarı için büyük bir fırsatı vardır. Online para kazanmanın en etkili şekillerinden biri viral reklamcılıktır. Önde gelen bir viral reklam sitesini ziyaret edin ve abone olun ve kendi viral web sitenizi elde edin. Bununla, web sitenize abone olan herhangi bir şahıs AdSense web sitenizi görecektir. Dolayısıyla, kısa sürede sayısız web site ziyaretçisini AdSense web sitenize çekeceksiniz.

4. E-posta İmzası ile. Bu, viral bir reklamcılık yaklaşımına benzer. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan, AdSense web siteniz vasıtasıyla tüm e-posta hesaplarınıza yönlendiren bir ticari marka oluşturmaktır. Düz bir reklam ve pazarlama mesajı yerine alıntılar içeren ticari markalar geliştirmek iyi bir fikirdir.

Google AdSense İnternetten Para Kazanma Yolları

5. E-postalar göndererek para kazanın. Çoğumuz her gün gelen kutumuza sayısız e-posta alıyoruz. Her insanın e-posta pazarlaması yöntemiyle almış olduğu kaç e-postaya hayret edeceksiniz. Sadece bu e-postalar measurement nakit getirecektir. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey, bu kişilere web sitenizin ilgi çekici materyalleri hakkında bir e-posta göndermektir. Bu kişiler web sitenizi ziyaret edecek ve abone olacaklar.

Bu öğeler, kârsız bir web sayfası olan daha büyük bir web trafiği sıralamasından etkin bir halde kullanıldığında trafik ölçüm daha çok kazanç elde edecektir. Pek oldukca yazar, ek para kazanmak için bu taktiği kullanıyor. Tipik olarak muhteşem olanlar, öne çıkan ortak web bağlantıları ve aboneler ve ek olarak web site ziyaretçileri için tamamen parasız materyaller elde eden bilgilendirici web siteleridir. Şu anda detayları direkt para kazandıran web sitelerine dönüştürüyorlar. Mühim olan kıymetli bilgiler sunmaktır.

Şu anda pek oldukca şahıs iyi mi gelir elde eden AdSense yazarı olmayı öğreniyor. Google’ın kolay düzenlemelerini takip etme mevzusunda tutkulu olduğunuz sürece gelir elde etme fırsatı sınırsızdır.

İnternetten Para Kazanma Yolları Fikirleri, İnternetten yararlanarak iyi mi para kazanabiliriz? Daha ilkin bazılarını deneyim ettim bazılarını araştırdım buyrun internetten sanal alemden iyi mi para kazanabilirsiniz öğrenin.

İnternetten Para Kazanma Yolları Fikirleri

Youtube video izle yorum abone ol mikro işler yap. instagram takip beğen kazan.

Tıkla üye ol https://takipkazan.net/?ref=4288

 • Yazı yaz para kazan; İlk olarak www.iyimakale.com örneksiz yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Linki tıklayın ve bilgileri öğrenin www.iyimakale.com para kazanma linki.
 • Eski Eşyalarınızı Satın para kazanın? Kullanmadığınız eski yada kullandıktan sonrasında sizin işinize yaramayan fakat başkalarının işine yarayabilecek eşyalarınız satın. 2 .el eşyaları satın.Eşyalarınızı satabileceğiniz siteler bazı siteler ;www.sahibinden.com ve www.gittigidiyor.com şeklinde siteler.
 • Tasarımcı yada Grafikerler İçin Ek gelir edebilecekleri siteler iş ilanları.  Tasarım Logo, Kartvizit,broşür,reklam posteri grafikleri v.s. Yapabiliyorsanız size ek gelir elde edebileceğiniz siteleri önerelim.

www.designcrowd.com, www.logomyway.com ,www.crowdspring.com,www.logovendor.com,www.99desingns.com,www.mycroburst.com  şeklinde siteler.

 • Dosya Paylaş Para Kazan; Dosya Paylaş Para Kazan. Para kazanmanın bir yolu da dosya paylaşarak para kazanmaktır. İlk olarak paylaşacağınız dosyaları belirleyerek dosya paylaşım sitesine göndermek. Dosya paylaşım sitesinden aldığınız linki Sitenizde, toplumsal paylaşım sitelerinde, forumlarda ve bloglar da paylaşın, paylaştığınız dosyalar size para kazandırakcaktır. ilk öğretim ders notları, yazılı imtihan sorularını, kendi dökümanlarınızı, Yazı yazın para kazanın. Bazı siteler örnek 1000 download’a 3 $ dolar vermektedir. Bazı sitelerde mb başına para ödemektedir, Örnek 1 gb indirme 5 $ dolar. Bazı Dosya paylaşım Siteleri nedir ; www.hotfile.com, www.fileserve.com ,

www.filesonic.com
www.uploadstation.com
www.oron.com dosya tc  şeklinde siteler.

 •  Fotoğraf Fotoğraf Satabileceğiniz Siteler; Fotoğraf Fotoğraf Satabileceğiniz Siteler para kazan. Güzel ve örneksiz Fotoğraflarınız var ise bu fotoğrafları pazarlayabilirsiniz ve bu satıştan kendinize gelir elde edebilirsiniz . Bu mevzuda en can alıcı nokta fotoğrafın mevzusu en iyi şekilde anlatmasıdır. Mühim Bir noktada Fotoğraflarınızı satın alan siteler bu fotoğrafları titizlikle inceler ve uygun gördüklerini satın alırlar. Satış yapabileceğiniz Yığın fotoğraf Siteleri örnek siteler; tr.fotolia.com
 • İnternetten Para Kazanma Yolları Fikirleri

www.istockphoto.com
www.depositphotos.com
www.shutterstock.com
www.bigstockphoto.com
www.corbisimages.com
www.dreamstime.com şeklinde siteler.

 •  Oyun Oynayarak Para Kazanın. Online oyunlarda aylık gelir elde edenler var. Bu kazanç oyundaki sanal paraları yada karakterleri öteki oyunculara satmaktan geçiyor. Bu tür oyun sitelerinden para kazanabilirsiniz.
 • Fikirlerinizi Paylaşın Sponsor Bulun. Proje fikirlerinizi paylaşın. Bir fikriniz var fakat hayata geçirmek için kafi paranız yok o vakit bu tür fikrini paylaş sitelerine katılabilirisiniz.  Örnek siteler; www.kickstarter.com , www.ideaoffer.com , www.utest.com yeni yazılım ve programları kontrol edin.
 • El yapımı yaptığınız eşyaları vasıta gereçleri satabileceğiniz sitelerde var

www.pasaj.com
www.etsy.com
www.etohum.com  etohum nedir? Yeni iktisat mevzusunda data ve düşünce sahibi, kendi web şirketini oluşturmak isteyen girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan pazar yeridir.
www.sponsume.com
peerbackers.com

 • Bazı İnsanlar yoğun yaşam yada vakit harcamaya gerek duymadığı işler var. Bu işler için ilanveren siteler var butür kısaca başkalarının işlerini yaparak para kazanın .

http://www.mturk.com
www.microworkers.com
www.clickworker.com

 •  Başka Kişiler İçin 5 dolara ne yapabilirsiniz? Düşünce kolay 5 dolara başkaları için ne yapabilirsiniz ile ilgili yazı fotoğraf yada video duyuru verip para kazanabilirsiniz. Bu tür siteler;

www.fiverr.com
www.yapanzi.com Birazcık daha ciddi işler için 0-50 TL kazanabilirsiniz.
www.zeerk.com
www.fourerr.com
taskarmy.com bitti

İnternetten Para Kazanma Yolları Fikirleri

 • Anketlere Katılarak Para kazanın. Bu şekilde para kazanmak zor olsa gerek sebepleri azca anket ve e-posta gelir yada tane başına oldukca azca para verilir ve ödeme limitine ulaşılamadan sistemden ayrılmak zorunda kalınır. Anket doldurarak para kazanma, Fakat ben yinede para kazanmak isterim diyorsanız; www.benderimki.com

www.paidviewpoint.com
www.thepanelstation.com
www.surveyhead.com bitti.

 • Teknik Destek Vererek Kazanın; Uzman olduğunuz mevzular hakkında data satın. Bilgilerinize güveniyorsanız internette yardım arayan kullanıcılara teknik destek vererek para kazanın. Şuan yerli siteler mevcut değil.

Bu tür siteler; www.crossloop.com
corporate.supportspace.com şeklinde.

İnternetten Para Kazanma Yolları Fikirleri

 • Hususi Ders Verin Para Kazanın; Bir Fazlaca insanoğlunun hususi kabiliyeti yada bir mevzu bilgisi vardır yada öğretmendir. Evet bu data ve kabiliyetinizi kullanarak internetten para kazanın. uzman olduğunuz mevzularda ders verin. Hususi Ders İlanları veren bazı siteler ; www.ozelders.com

www.ozel-ders.com
www.ozeldersilan.com
www.ozeldersveren.com
www.dersverilir.net şeklinde siteler.

 • Yabancı Dil ve Diller Biliyorsanız Tercüme yaparak Para Kazanın. Talebe yada ustalaşmış olun fark etmez ek gelir kazanabilirsiniz. Çinçe almanca rusça şeklinde. Tercüme yaparak Para kazanacağınız bazı siteler; www.procevirmen.com

www.proz.com
www.translatorscafe.com
www.traduguide.com
www.transquotation.com
www.freelancersupport.com
www.livemocha.com şeklinde.

 • Özgür Çalışanlar İçin İş ilanları bulabileceğiniz Siteler; Değişik işler örnek siterler. www.projekurdu.com

www.iyimakale.com

www.uzmankirala.com
www.ifreelancer.com
www.freelancer.com
www.guru.com
www.elance.com şeklinde.

 • Alan Adı Domain Park Et Para Kazan; Alan Adı Domain Park Et Para Kazan.  İnternette Para Kazanma Yolları ve Siteleri – 1. İleride lazım olur satarım diye aldığınız alan adınızı yada kapattığınız web sitenizi alan adı park sitelerine park ederek para kazanabilirsiniz. Iyi mi Para kazanacağım alan adınızı park ettiğniz site sitenizin adı ile ilgili reklamlar yayınlanır. Bu reklamlara tıklanmasından park sitesi ve siz para kazanırsınız. Fakat günlük 50 100 tekili olan siteniz var ise koymayın, para getirisi olmaz. Günlük 2000 5000 tekili olan siteler günlük park edebilir ve güzel paralar kazanabilir. Şu demek oluyor ki google reklamlarından günde 100 tıklamaya 5 dolar kazanıyorsanız bu sistemde 200 tıklama 10 dolar kazanabilirsiniz. sizlere bolca kazançlar dostlar.

Alan adınızı park edebileceğiniz bazı siteler;
www.google.com/domainpark/, www.sedo.com ,www.parked.com, www.namedrive.com, domainsponsor.com ve daha bir oldukca site.

İnternetten Para Kazanma Yolları Fikirleri..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir