How to Convert Your RC Car Into Drift Spec

Uzaktan Kumandalı Drifting büyük bir yol alıyor, bu yazıda size 1/10 tur arabasını nasıl drifters rüya makinesine dönüştürebileceğinizi adım adım göstereceğim. Bu çok basit ve genellikle sadece birkaç saat sürüyor, bu pratik rehberi kullanarak, siz farkına varmadan sizi yan yana getireceğim.

Tam olarak ne sürükleniyor?

Çatlak bir kabukta drift yapmak, arabanızın hücum açısını değiştirme sanatıdır, ancak yine de tam kontrol sağlar, bu nedenle tipik bir drift sürücüsü X viraja yaklaşır ve çok erken dönerse, bu, arabanın arkasını döndürür. Sürücü X daha sonra kızağa geri dönecek ve olabildiğince fazla açı ve hızı koruyarak arabayı köşeden dönmeye devam edecek, sonra tekrar düzeltecek ve arabayı ilkinden hemen sonra biraz düz bir şekilde başka bir slayta atacak. mümkün olduğu kadar astar.

RC araba Drift yapabilir mi?

Evet, daha önce RC yarışına dahil olduysanız, temel RC Kartlarının bile birlikte geldiği kurulum seviyesini bilirsiniz ve drift yapmak bir istisna değildir. Standart bir RC araba kutudan çıkarken, daha fazla açı, hız ve civciv elde etmenize yardımcı olacak bazı temel kurulum ve şasi modifikasyonları vardır.

Nereden başlamalıyım

İhtiyacınız olan ilk şey bir RC araba, her ikisi de kişisel deneyimim olan Tamiya TT01 ve Tamiya TA05 olmak üzere iki örnek kullanacağım. Drift yapmanın ilk adımı bu çekişi kırmaktır, RC Arabaların güç-ağırlık oranı nedeniyle biraz yardıma ihtiyacımız var, Drift Lastikleri yanlara doğru almak için tek ihtiyacınız olan şey, ancak isterseniz yapabileceğiniz biraz daha var. rekabet. RC Drift lastiklerini bulamazsanız yalıtım bandını kullanabilirsiniz, tekerleğin döneceği yönde sardığınızdan emin olun, iyi bir numara onu yatırmak ve RC Car’ı üzerine yuvarlamaktır, bu Doğru şekilde, Bantlanmış lastikler en iyi halihazırda çekiş gücü az olan veya hiç olmayan yüzeylerde, yani bir yer altı otoparkında, ancak uzun sürmezler. Drift lastiklerinin hepsi farklı çekişlere, daha fazla çekişe = daha büyük sürüklenmelere sahiptir, ancak çekişi kırmak için kullanılan tork miktarı da çok fazla hız üreteceğinden, dar bir pistte rekabet etmeniz gerekiyorsa bu işe yaramaz. tercih.

Sıradaki ne?

Tamam, lastiklerinizi bantladınız ve biraz oynadınız, arabayı daha öngörülebilir hale getirmemize gerek yok, tüm standart yarış ayarları geçerli, şoklar, sürüş yüksekliği ve tekerlek açıları size kalmış, ama eğer varsa Bu arka diferansiyeldir, onu kilitlemeniz gerekir, bu aynı zamanda bir spool diff olarak da bilinir, temelde her iki tekerleğin aynı anda dönmesi gerektiği anlamına gelir. Sonuç, komut üzerine kırılacak ve çekişi yeniden kazanacak bir otomobildir, driftlerin kontrolü de çok daha kolay olacaktır, daha fazla gaz kelebeği = daha fazla açı, daha az gaz kelebeği = daha az açı.

TT01

Tamiya TT01, arka diferansiyel için, dönüştürmesi (ve daha sonra fikrinizi değiştirirseniz geri dönüştürmesi) kolay olan bir planet dişli ayarı kullanır, bu farklılığı kilitlemenin en komuta yolu 1. Diff’i açın ve yapıştırıcı ile doldurun. tutkal tabancası veya 2. Küçük bir parça yakıt borusu alın, uzunluğu boyunca kesin ve bunu gezegen dişlilerinin birinin etrafında döndürün. İşiniz bittiğinde farkı kapatın ve geri koymadan önce istenen sonucu verip vermediğini kontrol edin. Diğer seçenek, hop-up spool diff satın almaktır.

TA05

TA05, arka ve ön tarafta bir top farkı kullanır, bunu değiştirmek o kadar kolay değildir, ancak yapılabilir. Benimkini modifiye etmenin yolu pop perçin kullanmaktı. Farkı açtım ve bilyeli yatakları ve bilyelerin üzerinde koştuğu metal plakaları çıkardım. Sonra yan tarafa üç küçük delik açtım ve farkın iki yarısını da aldım. Sonra pop onları birbirine perçinledim ve perçinleri törpüledim. Bu işe yaradı, ancak dikkatli olun. 1. Geri alınamaz ve bir hata yaparsanız farklar yok edilir. 2. Uzun sürmez, sonunda farktan geçen kuvvetler bunu yok eder çünkü delikler tarafından zayıflatılmıştır. TA05 için bir Makara farkı mevcuttur ve bu tercih edilen seçeneklerdir.

Ön fark ne olacak?

Artık sağlam bir platforma sahip olduğumuza göre, bize en uygun olanı bulmak için biraz farklı kurulumları deneyebiliriz, bu arabadan arabaya değişir, ancak prensip aynıdır. Ben şahsen daha fazla kontrol için bir ön tek yönlü fark veya bir merkez tek yönlü fark kullanmayı seviyorum. Dezavantajı, herhangi bir zamanda fren kullanmak, gerçek bir arabada e-freni (el freni) kullanmakla aynıdır, kuyruk 180’de kayar, bu da bir sürüklenme ve geçişi başlatmak için yararlı olabilir ilkinden ikinci sapma, dönmesi çok kolaydır, bu yüzden çoğu insan tek yolu kullanmamayı tercih eder. Bir kez daha bu kişisel tercihlere bağlı.

Neden drift yapmak yarıştan çok daha iyidir.

Her ikisini de seviyorum, ama drift yönünden çok daha fazla beceri ve çok daha az araba gerektiriyor, demek istediğim, yarışmak beceri gerektirirken, harika bir araba ile bunu telafi edebilirsiniz, bir TT01’in sürekli olarak kazanması mümkün değildir. bir karbon fiber yarış makinesine karşı bir yarış. Ancak drift yapabiliyorsanız, bir TT01 dışarıda herhangi bir arabayı çalıştırabilir, evet bu zor olacaktır, ancak sürüklenmenin çoğu sürücünün becerisine bağlıdır ve her şey olabilir. Bu durumda, çok az finansal destekle (yarıştan farklı olarak) drift yapmak da mümkündür.

Umarım bu makale size drift yapma hakkında bir fikir vermiştir, herhangi bir öneriniz varsa veya tavsiyeye ihtiyacınız olursa lütfen benimle iletişime geçmekten çekinmeyin, sitemin geri kalanı gibi tavsiye her zaman ücretsizdir.

Yorum yapın