Eskrim Iyi mi Yapılır ?

Eskrim Iyi mi Yapılır ?  Günümüzde giderek yaygınlaşan ve oldukça yerde müsabakaları maçları düzenlenen sporlardan biriside eskrimdir.

Eskrim Nedir Ne Anlamına gelir? Hangi Dilde ne anlama geliyor. Eskrim sporu bir dövüş sporu olarak bilinse de aslen ihtiva ettiği taktikler ve değişik strateji teknikler yardımıyla hem de düşüncenin ön plana çıkmış olduğu bir spor dalıdır. Kısacası bu sporu meydana getiren kişilerin hem yeteneklerinin iyi olması hem de parlak zeka(çevik) olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde bu sporda başarı göstermiş olmak neredeyse yok gibidir.

Eskrim yapmak için bir  hususi silaha ve eskrim hususi giysilerine haiz olmak yeterlidir. Eskrim Silahlar 3 değişik çeşitte olabiliyorken, giysiler standartlara uygundur. Silahlar kılıç, epe ve flöre olarak sayabiliriz. Giysiler ise zırhlı kafalık, kalınca bir ceket,  zarif eldivenler ve sıkı bir bandanadır. Bu giysilere haiz olanlar eskrim sporunu yapabilirler.

Günümüzde Türkiye de azca malum spor dallarındandır. Giderek popülerliği yükselmektedir.

Ucunda küçük bir düğme olan ve 110 santimetre uzunluğu ile 500 gram ağırlığındaki çubuk üstünden eskrim sporu yapılmaktadır. Bu spor içindeki kurallarda tabanca rakibin sim yeleğine dokundurulması amaçtır. Eğer her 2 oyuncu aynı anda sim yelek üstüne dokunursa saldırı meydana getiren sporcu puanı alır..

Eskrim Sporunda Dikkat Edilecekler – Eskrim Iyi mi Yapılır ?

Eskrimde öteki mühim olan kısım ise iyi mi puan kazanıldığıdır. Eğer puan kazanma hakkında bir fikriniz yoksa kesinlikle iyi bir eğitime ihtiyacınız var anlamına gelir. Zira rakibinize rastgele vurmanız size hiçbir avantaj sağlamayacaktır. Her silaha bakılırsa değişik bir puanlandırma sistemi vardır ve bu puanlandırma sistemini bilmeden eskrim yapılması imkânsızdır.

Bu mevzuda size destek olabilecek eskrim eğitim merkezlerine giderek oldukça daha mühim bilgiler alabilirsiniz. Bu sayede sorunsuz bir halde bu sporda oldukça daha başarı göstermiş bir oyuncu olabilirsiniz.

Fakat yine söylemekte yarar var ki eğitim hocalarınızı belirlerken daha dikkatli ve seçici olmaya itina gösterin. Zira bu sporda başarı göstermiş olmanın kilit anahtarı kesinlikle eskrim öğretmenleridir.

"<yoastmark

Eskrim Iyi mi Yapılır ? Eskrim sporu kaç yaşlarında başlanır ? Eskrim kaç yaşlarında başlanır?

Bu spor dalı her Yaşta Yapılabilir.

Eskrim Kursuları

İstanbul Ankara ve İzmir şeklinde büyükşehirler de spor salonları ve eğitimi var.

Eskrim Malzemeleri Nereden Alınır ?

İnternette bir oldukça sitede araç-gereç satışı var ?  Çantası, ayakkabısı, hususi Eskrim elbisesi, yeleği, silahı, eldiveni, göğüs koruyu, maskesi, kılıç .

Eskrim Sporu Nedir ?

Eskrim kelimesi kökeni Germen dilinde “korunmak, korumak için çaba sarfetmek” anlamında kullanılan “skerman” ya da “sebermen” kelimesinden günümüze  gelmektedir.

Eskrim Kuralları Nedir?

Her maça bakılırsa kuralları farklılık izah edebilir.

Eskrim hangi ülkeye ilişik

İspanyada adım atar ve İtalya da gelişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir