Doğru RC Uçak Tekerleğini Seçme

Doğru RC Uçak Tekerleğini Seçme RC Airplane Wheel

Radyo kontrollü bir uçağın şüphesiz en önemli kısmı kanatlardır. Kanatlar olmadan uçak, gökten düşen uzun ince bir tüpten başka bir şey olamazdı. Elbette motor, kontrol yüzeyleri ve kuyruk tüyleri uçağı açık havada havada tutmak için son derece önemlidir. Bir RC uçağın belki de en çok gözden kaçan yönü, iniş takımları ve daha özel olarak tekerleklerdir. Tekerlekler olmadan uçağın elle fırlatılması ve karnına indirilmesi gerekir ki bu, tüm model uçaklar için uygun bir seçenek değildir.

Çoğu kit veya alıcıya hazır model, üreticinin modelin boyutu için uygun gördüğü iniş takımlarıyla birlikte gelir. Sert ve sabit bir yüzeyden kalkmayı planlıyorsanız, bu genellikle yeterlidir. İdeal olmayan bir alanda veya çimle çevrili bir alanda uçuyorsanız, stok tekerleklerden daha uygun bir tekerleğe ihtiyacınız olabilir.

Hobinin aralarından seçim yapabileceği üç veya dört tür tekerlek vardır. Tekerlekler genellikle kauçuk, yumuşak köpük, plastik veya Strafordur. Her tekerlek farklı bir amaca hizmet eder ve uçtuğunuz uçak türüne ve seçtiğiniz tekerleğe bağlı olarak, modelin uçuş özellikleri için faydalı ve bir diğeri de zararlı olabilir.

Doğru RC Uçak Tekerleğini Seçme RC Airplane Wheel

Doğru RC Uçak Tekerleğini Seçme RC Airplane Wheel

Daha gerçekçi / ölçekli bir görünüm arayan hobiler için oluklu lastik tekerlek genellikle en iyi seçimdir. Kauçuk tekerlekler diğerlerinden daha ağır olduğu için dikkatli olunmalıdır. Değiş tokuş en iyi görünmeleri ve bence plastik tekerleklerden daha iyi yuvarlanma ve kavrama. Kauçuğu seçerseniz, çok ağır olan ve uçağınızın kötü uçmasına neden olanı seçmediğinizden emin olun.

Doğru RC Uçak Tekerleğini Seçme RC Airplane Wheel

Yumuşak köpük tekerlekler, küçük balsa ve köpük uçaklar için en popüler tekerlek türüdür. Bu tekerlekler hafif, yumuşak ve uzaktan oldukça gerçekçi görünüyor. Dayanıklılık, lastik tekerleklerden daha azdır ancak çok daha hafiftirler. Çimden havalanma yeteneğine ihtiyacınız varsa, daha büyük köpük tekerlekler mükemmel bir seçim olacaktır.

Plastik tekerlekler genellikle daha ucuz modeller için ayrılmıştır. Hafiftirler, çok dayanıklı değildirler ve zemini çok iyi tutmazlar. Plastik tekerlekli RC uçaklar, özellikle uçak bir kuyruk sürükleyici olduğunda, vergilendirme ve iniş sırasında dans etme veya kayma eğilimindedir.

Multiplex Fun Cub’da bulunanlar gibi strafor tekerlekler, uçak tekerlekleri dünyasında bir tuhaflıktır, ancak bunlar süper hafiftir ve kayalık araziden kalkmanız gerekirse çok büyük yapılabilir.

Model uçağınız için doğru tekerleği seçerken görünüm, ağırlık ve boyut hakkında düşünmek önemlidir. Yeterince hafif, ancak ineceğiniz yüzey için yeterince dayanıklı olan tekerleği seçin.

Yorum yapın