Astral Seyahat Nedir ve Faydaları ?

Astral Seyahat Nedir? Bilinçli olarak yapılan bir beden transferidir. İnsanın fiziksel bedeninden başka bir çok enerji bedeni vardır. Aura beden, Astral Beden bu bedenlerden bazılarıdır. Bu seyahat de kişi, fiziksel bedeninden Astral bedenine geçiş yapar. Bu sayede fiziksel bedeniyle yapamayacağı bir çok şeyi yapabilir. Farklı galaksileri gezebilir ve farklı boyutlara geçiş yapabilir.  O boyutlarda yaşayan varlıkları görebilir hatta onlarla iletişime bile geçebilir. Astral seyahat her insanın yapabileceği bir şeydir. Doğuştan insana verilen yemek, içme yetisi gibi bir yetidir. Ama zaman geçtikçe kullanılmadığı için körelir. Uzun çalışmalarla tekrar o yeteneğinizi kullanabilirsiniz ve astral bedeninize geçiş yapabilirsiniz.

Astral seyahati her insan yapabilir, kimi kişilerde bu yetenek fazla körelmez o yüzden o kişiler daha çok deneyim yaşayabilir ve daha çabuk astral çıkış yapabilirler.

-AS yapmak isteyen bir kişinin kesinlikle korkmaması gerekir, çünkü korku ve heyecan astral çıkışı engelleyen en büyük etkenlerdir. Astral seyahat korkulacak bir şey değildir tam tersine son derece faydalı bir yetenektir. Astral seyahat yapmak isteyen kişiler genellikle başka varlıkları görme ihtimalinden dolayı korkarlar ama korkmalarına gerek yoktur çünkü astral ortamda başka varlıkları görebilmek için astral seyahat ve enerjisel açından ilerlemiş olmanız gerekir. Bu seyahate yeni başlamış bir kişi varlıkları göremez ve onlarla iletişime geçemez. Astral seyahatte ilerlemiş bir kişi, seyahati bir varlık davet olarak da kullanabilir.

-Astral seyahat’in hiç bir zararı yoktur, sadece astral çıkışı yaparken korkmamalısınız eğer korkarsanız ve bundan dolayı kendinizi sıkarsanız tabi ki zarar görmüş olursunuz ama bunun dışında başka hiç bir zarar yoktur

Astral Seyahat
Astral Seyahat

-Astral seyahat  hakkında bilinen en büyük yanlış ruhun bedenden çıkması. Astral seyahat de ruh bedenden çıkmaz. Astral seyahat, astral beden ile yapılmaktadır. İnsan fiziksel bedeninden, astral bedene geçiş yapar.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır ?

Astral Seyahat Nasıl Yapılır ? Sorusunun net ve kesin bir cevabı yoktur.  Teknikler her kişi de aynı sonucu vermez. Astral seyahat yapmak isteyen bir kişinin kendi tekniğini oluşturması ve o teknikle astral seyahat yapmaya çalışması daha çok faydalı ve etkilidir.  Her kişinin imajine yeteneği(hayal etme göz önünde canlandırma v.b.) ve her kişinin enerji seviyesi aynı değildir. Kişi en çok kullanılan teknikleri göz önünde bulundurup o tekniklere kendisinden bir şeyler katarak değişik  bir teknik oluşturabilir, o teknik ile astral seyahat denemeleri yapabilir. Bu oluşturduğu teknik o kişinin imajine yeteneğine uygun bir tekniktir.

Şimdi sizlere teknikleri uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları ve astral seyahat için kullanılan en etkili tekniklerden bahsedeceğim. Bu teknikleri direkt olarak deneyebilirsiniz ya da yukarıda da dediğim gibi o tekniği değiştirip, kendi imajine yeteneğinize uygun bir teknik haline getirebilirsiniz.

Teknikleri uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar:

-Yanınızda ve üzerinizde elektronik bir araç bulundurmayın. Elektronik cihazlar enerjinizi yönlendirmenizi olumsuz yönde etkiler ve başarısız olabilirsiniz. Enerjinizi boşa harcamış olursunuz.
-Kesinlikle korkmamalısınız. Korkulacak hiç bir şey olmadığını bilmelisiniz. Eğer başarırsanız çok farklı ve özel bir deneyim yaşayacağınızı bilmelisiniz ve inanmalısınız.

Astral seyahat denemesi yaparken vücudunuzda oluşan belirtilerden korkmamalısınız. Eğer o belirtilerden korkar ve odaklanmanızı keserseniz başarısız olursunuz ve en başa geri dönersiniz.
-Tekniği uygularken sadece o tekniğe odaklanmalısınız.  Başka hiç bir şeyi düşünmemelisiniz, başarılı olup olamayacağınızı da  düşünmelisiniz. Sadece o tekniğe odaklanmalısınız. İlk başlarda nefes alıp-verişinize odaklanabilirsiniz. Nefes aldığınızda gelen havasının burnunuzdan girip, vücudunuzda dolaşmasına odaklanabilirsiniz. Hiç bir şey düşünmemeye başladığınız zaman tekniği uygulamaya başlayabilirsiniz.

Meditasyon yapmalısınız. Meditasyon odaklanmanızı, konsantrasyonunuzu geliştirir, vücudunuzun ve zihninizin rahatlamasını sağlar, negatif enerjiler arınmanızı sağlar. Bu sayede astral seyahat de başarı oranınız olumlu yönde artar, diğer yetenekleriniz olumlu yönde gelişir. Gün içinde en az 15 dakika kadar meditasyon yapmaya özen gösterin. Zamanla bu süreyi arttırabilirsiniz,  meditasyon psişik yetenekleri, zihninizde saklı olan yetenekleri geliştirmenizi sağlayacak en önemli etkendir, bir nevi anahtardır.

Astral seyahat denemesi yapacağınız zaman üzerinizde rahat giysiler olmasına özen gösterin. Ek olarak çıkış denesi yapmadan önce duş alın ve meditasyon yapın.

1. İp Tekniği

Huzurla uzanabileceğiniz, yatabileceğiniz sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz, içinde yatak olan bir odaya geçin ve yatağa sırt üstü uzanın. Kollarınızı vücudunuzun yanına düz bir şekilde uzatın. Gözlerinizi kapatın, tek bir şeye odaklanın, yukarıda yazdığım gibi nefes alıp verişinizi odaklanabilirsiniz yada bir nesne belirleyip onu imajine edip ona odaklanabilirsiniz.

Sadece o nesneye odaklandığınız zaman başka hiç bir şey düşünmediğiniz zaman tekniği uygulamaya başlayın. Yukarıda bir ipin sarktığını hayal edin. Ve o ipten tuttuğunuz zaman yavaş yavaş yukarıda çekildiğinizi imajine edin. Sadece bu işe  tekniğe odaklanın. Başardığınız zaman çıkış gerçekleştiği zaman ilk önce bedeninizi göreceksiniz, bu aşamada hiç korkmamalısınız eğer korkarsanız geri dönersiniz.

2. Gerilme Tekniği

Benzer şekilde rahatsız edilmeyeceğini, sessiz bir odaya geçin ve yatağa sırt üstü uzanın, ellerinizi vücudunuz yanlarına düz bir şekilde uzatın.  İlk teknikte de yazdığım gibi gözleriniz kapatın ve tek bir şeye odaklanın, sadece o odaklandığınız şeyi imajine edin. Başka hiç bir şeyi düşünmeyin. Düşüncelerinizi hizaya soktuğunuz zaman, hiç bir şey düşünmeme aşamasına geldiğiniz zaman tekniği uygulamaya başlayın. Kollarınızı ve bacakları başka insanların tuttuğunu ve çektiğini imajine edin.

Kollarınızdan ve bacaklarınızda çekerek, vücudunuzu germeye çalıştıklarını imajine edin. Onlar sizi germeye çalışırken sizde kurtulmaya çalıştığınızı imajine edin.Ve bir anda vücudunuzu bıraktıklarını ve havaya fırladığınızı, çıkış aşamasını gerçekleştirdiğinizi imajine edin.

Anlattığım bu teknikler en bilindik tekniklerdir. Eğer bu teknikler size zor geliyor, imajine yeteneğiniz yetmiyorsa, tekniği değiştirebilirsiniz ve size uygun bir hale getirebilirsiniz. Bu aşamada tamamen sizin yaratıcılığınız öne çıkıyor. Oluşturduğunuz teknik sizin imajine yeteneğinize uygun bir teknik olacağı için başarılı olması ihtimaliniz çok daha yüksektir.

Astral seyahati başarabilmek için inanmanız, uygulamanız yani harekete geçmeniz gerekir. Ayrıca odaklanmanız ve ya  korkmamanız yeterli. Düzenli olarak haftada 2-3 gün  seyahat denemeleri yaparsanız başarıya ulaşmanız, başarılı olmanız çok daha kolaylaşır. Kısaca söylemek gerekirse her şey size bağlı.

Astral Seyahat in Faydaları Nelerdir?

-Normalde elde etmeniz imkansız olan bilgiler elde edebilirsiniz.

-Hayal gücünüz normalden çok gelişir.

-Farklı boyutları, galaksileri, varlıkları görebilirsiniz ve bu sayede kozmosa, hayata karşı olan bakış aşınız olumlu yönde  gelişmektedir.

-Psişik yetenekleriniz ve fiziksel yetenekleriniz gelişir.

-Farkındalığınız ve kişisel gelişiminiz artar.

-Yapılan araştırmalar göre Astral seyahat’in mutluluk hormonu salgılanmasını hızlandırdığı sonucu elde edilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir