Astral Seyahat Monroe Tekniği

Astral Gezi Monroe Tekniği, Şimdi sizlere öteki  Astral gezi tekniklerin, fazlaca daha değişik ve etkili bir yöntem olan Monroe tekniğini aktaracağım. Data vereceğim bu yöntemin en mühim özelliği gözünde canlandırma(imajine) aşamasını gerektirmemesidir.  Bir çok kişinin imajinasyon kabiliyeti zayıftır, teknikte yapılması istenilen şeyi gözünün önünde canlandıramaz ve başarısız olur, astral çıkışı yapması imkansız. Bu anlattığım teknik yardımıyla gözünüzün önünde canlandırmak zorunda kalmayacaksınız ve daha kolay bir halde çıkış yapabileceksiniz.

-Başaracağınıza, astral gezi yapacağınıza inanmalısınız. İnanmadığınız bir şeyi yapamazsınız.

-Korkmamalısınız, korkulacak hiçbir şeyin olmadığını bilmelisiniz.

-Odaklanmalısınız.

-Tekniği eksiksiz uygulamalısınız.

Astral Gezi Monroe Tekniği Tekniğin 4 Maddesi

1.  Vücudu Gevşetmek

Tekniğin ilk ön koşulu gevşeklik’tir. Burada kastedilen gevşeklik fizyolojik ve zihinsel gevşeklik’tir. Fizyolojik gevşeme için rahat ve sessiz bir yere yatmalısınız. Zihinsel gevşeme için ise derin nefes alma alıştırmaları yapmalısınız. Mesela: 1 nefes al, 2 nefes ver, 3 nefes al, 4 nefes ver… Bu şekilde 50 yada 100’e kadar yapabilirsiniz ve zihinsel gevşemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

2.  Hipnotik Uykuya Giriş

Bu adıma hipnotik uyku denmesinin sebebi gerçek bir uyku olmamasıdır, bir nevi trans aşamasıdır. Fizyolojik ve zihinsel gevşemeyi sağladıktan sonrasında bir kolunuzu dik bir halde havaya kaldırın ve uykuya dalın, kolunuz havada kalmış olduğu için ve uyuşmaya başladığı için bu sayede yalnız onu düşüneceksiniz, karışık düşüncelerden kurtulacaksınız ek olarak uykuya daldığınız vakit kolunuz düşecek ve sizi uyandıracak, bu sayede gerçek uykuya geçiş yapmamış olacaksınız. Şahıs gerçek uykuya geçiş yaparsa yalnız lucid rüya görebilir, astral gezi yapmış olmaz.

3.  Derinleştirmek

Gözleriniz kapalı olmasına karşın görmeye çalışın, bir süre sonrasında karanlığın içinde ışık yada benzeri bir şey görürsünüz gördüğünüz o şeye odaklanın, onu takip edin. Bir süre sonrasında hafifçe renkli desenler görebilirsiniz, gördüğünüz bu desenlerden etkilenmeyin, o desenler yalnız sinirsel boşalmalardır. Onların asla tesiri yoktur. Onları görmezlikten gelin. O an astral gezi için en uygun hale ulaştınız. Şekerleme yapıyormuş benzer biçimde hissedebilirsiniz.

Astral Seyahat Monroe Tekniği
Astral Gezi Monroe Tekniği

4. Titreşimin Durumuna Girmek

Bu aşama Monroe tekniğinin en mühim ve en belirsiz aşamasıdır. Birçok astral gezi projektörü bu titreşimleri not etti. Edilen notlara nazaran bu titreşimler hafifçe karıncalanma olarak, elektrik olarak geçirilebilir.

Titreşim durumuna girmek için yapılması ihtiyaç duyulan 10 yönerge

1-Vücudunuzdaki tüm mücevheratları, öteki tüm maddeleri(giyim,iç çamaşırı) çıkarmalısınız. Teninize, vücudunuza hiçbir madde değmemeli.

2-Odayı tamamen karanlık bir hale getirmelisiniz, göz kapaklarınızın arkasından asla ışık vurmaması lazım.

3-Şimal-güney ekseni süresince yatmalısınız ve ‘S’ şeklinde yatmalısınız. Başınız manyetik taraf olan kuzeye doğru olması lazım.

4-Bulunduğunuz yere hiçbir ses gelmemesi lazım.

5- Gevşemelisiniz.

6-Niyet etmelisiniz, Yıldızlara gitmek istediğiniz ve sizin kendi iradeniz bulunduğunu 5 kere söylemelisiniz.

7-Ağzınız yarım açık bir halde olmalı ve o şekilde nefes almalısınız.

8-Bir süre yalnız nefesinize konsantre olmalısınız.

9- Şimdi ise alnınıza konsantre olmalısınız, alnınızda 6 köşeli bir yıldız bulunduğunu hayal etmelisiniz, bu 6 köşeden birisini seçmelisiniz ve o köşeye odaklanmalısınız.

10- Vücudunuza 90 aşama bir paralel çizginin oluştuğunu hayal etmelisiniz. O çizgiden yukarıda çıkmalısınız, şimdi titreşimleri geçirmeye başlayacaksınız, o titreşimler yardımıyla yıldızlara ulaşacaksınız.

Bu titreşimlerin ne işe yaradığını bilemesiniz, onları hissettiğiniz vakit, onlarla temasa geçtiğiniz vakit anlayabilirsiniz.

4.  Titreşim Durumunu Denetim Etmelisiniz.

Bu aşamaya ulaştığınız vakit bedeniniz üşümeye başlayabilir, ısınmaya başlayabilir, istemsiz hareket etmeye başlayabilirsiniz, beyniniz uyuşmuştur. Bu durumu aklınızla denetim etmeye çalışmalısınız, artık yıldızlara ulaşmak için hazırsınız ve sizde hazır olanı beklemelisiniz. Yaşadığınız bu etkinin geçmesinden korkmamalısınız ya da arkasında başka bir şey bulunduğunu düşünmemelisiniz bundan dolayı bu hazır olduğunuzun işaretidir.

5.  Ayrılığa Başlamalısınız.

Astral gezi için anahtar nokta düşüncedir, düşüncelerinize odaklanın ve aklınızın astral bedeninizi sert bir halde dışarıya bırakacağı fikrine odaklanın. Çıkış gerçekleştiğinde bedeninizin kontrolünü elinize alın, ona siz yön verin, dolaşmasına izin vermeyin, bir süre çıkış yaptığınız odada bekleyin, o odanın içinde dolaşın. Etrafınızı gözlemleyin bir süre sonrasında bir ışık yada size doğru uzatılan başka bir şey görebilirsiniz.

O yöne doğru gidin ve size uzatılan şeye doğru gidin. Eğer ilk denemeniz ışık yada size doğru uzatılan bir şey göremezsiniz hiçbir yere ayrılmayın, fizyolojik bedeninize dönmeye hazır olun ve bedeninize geri dönüş yapın. Bedeninize geri dönüş yaptıktan sonrasında derhal yataktan kalmayın bir süre daha yatakta uzanın. İlk denemelerinizi bu şekilde yapmalısınız ki astral bedeniniz daha hazır bir duruma gelsin.

Çıkış İçin Yöntem Önerisi:

Monroe, titreşim durumuna girdikten sonrasında titreşimlerle temasa geçtikten sonrasında size doğru uzatılan şeye doğru gitmenizi söyler. O anda aklınıza bir fazlaca şey atak edebilir fakat siz yalnız size doğru uzatılanı almaya odaklanmanızı söyler.

Astral Gezi Alis Tesiri

Astral Gezi  Alis Tesiri, Astral gezi(projeksiyon) denemesi meydana getiren bir insan, çıkışı gerçekleştirdikten sonrasında bilincinin kontrolünü kaybederse, bilinçaltı açığa çıkar ve insan “Alis Harikalar Diyarı” tesiri yaşamaya adım atar. İnsan alis tesirini yaşamaya başladığı vakit çevresinde düzgüsel olmayan, acayip şeyler fark edebilir. Mesela çıkış işlemini gerçekleştirdiği mekanda eşyaların bölgeleri değişik olabilir, odanın kapısı değişik yerde olabilir.

Bir den fazlaca kapı olabilir. Şahıs doğru olan kapıyı fark etmiş olduğu vakit o vakit geçmiş olduğu vakit alis etkisinden kurtulabilir fakat doğru kapıdan geçmeyip yanlış olan kapıdan geçerse, şahıs artık tamamen Alis tesirini yaşamaya adım atar.  Şahıs yanlış kapıdan geçmiş olduğu vakit fazlaca değişik şeylerle karşılaşır, değişik bir koridora rastlayabilir, değişik odalara rastlayabilir. Ve o şahıs artık fazlaca değişik bir projeksiyon boyutuna geçmiş olur.

İnsan artık alis harikalar diyarında‘dır. Bu boyutta her şey yapılabilir, fakat asla birisi inandırıcı değildir, kişiye düzmece ve göz yanılması olarak gelir. Şahıs projeksiyon esnasında bilinçaltının  kontrolünü kaybetmiş olduğu için kontrolsüz bir yaratma işlemi adım atmıştır ve şahıs bilinçaltının yarattığı o kapıdan geçtikten sonrasında artık tamamen değişik bir astral boyuta geçiş yapmıştır.

Bilinçaltı, kontrolsüz yaratma işlemine bir kez başlarsa bu halletmeye devam eder. Şu sebeple kişinin bilgili zihninin bu anormal durumu fark etmesi gerekiyor. Kişinin geçiş yapmış olduğu bu boyutta bilinçaltı yargı sürüyor, her saniye yeni şeyler oluşuyor ve boyut gittikçe genişliyor.

Projeksiyon esnasında alis tesirinin oluşmasını tetikleyen bir fazlaca  etken vardır. İnsan astral gezi için kullandığı tekniğe tam odaklanmazsa ve değişik şeyler hayal etmeye, düşünmeye başlarsa kişinin yaratıcılık kabiliyeti tetiklenmiş olur ve bilinçaltı özgür kalır. Ya da şahıs çıkış esnasında heyecanlanırsa, korkarsa bilinçaltı özgür kalabilir ve şahıs gene alis harikan diyarı tesirini yaşamaya başlayabilir.

Alis Tesirinin Oluşmaması İçin Yapılması Gerekenler Nedir ? 

-Projeksiyon esnasında yaptığınız tekniğe ve projeksiyona tam bir halde odaklanmalısınız başka bir şey düşünmemelisiniz.

-Çıkış işlemi gerçekleştiğinde çevrenizde düzgüsel olmayan şeyler fark ettiyseniz şu demek oluyor ki eşyaların bölgeleri değişik ise, görüntü sorunları var ise tek bir yere odaklanın, odanın gerçek görüntüsüne, bulunduğunun mekanın gerçek görüntüsüne odaklanın.

-Korkmamalısınız ve heyecana kapılmamalısınız. Korku ve coşku alis tesirini tetikleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir