Anti Crash Teknolojisi (ACT) Artıları ve Eksileri

Anti Crash Teknolojisi (ACT) Artıları ve Eksileri

Anti-Crash Technology (ACT), yeni başlayan rc uçakların HobbyZone serisinde bulunan bir özelliktir. HobbyZone, bu teknolojinin kendinize rc uçakları uçurmayı daha kolay ve daha güvenli hale getirdiğini iddia ediyor.

Bu teknolojinin artılarına ve eksilerine geçmeden önce, nasıl çalıştığına bir göz atalım. Her uçakta, biri uçağın üstünde, diğeri ise gövdenin altında olmak üzere iki sensör bulunur. Bu sensörler uçağın konumunu izler. Uçağın üstündeki sensör gökyüzüne, alttaki sensör yere bakar.

Uçakta bulunan bir bilgisayarla iletişim kurarlar ve doğru uçup gitmediğini bildirirler. Örneğin, uçak dalışa girerse ve sensörler uçağın yönünün yanlış olduğunu tespit ederse, bilgisayar sistemi kontrol girişlerini otomatik olarak düzeltir ve uçağın düşmesini önlemeye yardımcı olur. Bu, uçağın kontrolünü yeniden kazanmanız için size daha fazla zaman kazandırır.

Anti Crash Teknolojisi (ACT) Artıları ve Eksileri

Tamam Anti-Crash Teknolojisinin artılarına ve eksilerine bir göz atalım.

Artıları:

Yukarıdaki örnekte gördüğünüz gibi, uçağınız kontrolden çıkarsa, bilgisayar sistemi uçakların yönünü düzeltmeye ve uçağın kontrolünü yeniden kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bu, yeni başlayan bir rc uçak pilotu olarak bazı zor durumlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, uçağı kontrol etmek için daha fazla alıştırma yaptığınızda, ACT’yi kapatabilir ve kendi pilotluk becerilerinize güvenebilirsiniz.

 Anti Crash Teknolojisi (ACT) Artıları ve Eksileri

Anti Crash Teknolojisi (ACT) Artıları ve Eksileri

Eksileri:

Bu teknolojinin en büyük dezavantajı, aslında çökmenize neden olabilmesidir. Suyun veya parlak yüzeyli alanların üzerinden uçarsanız, uçağın sensörleri karışır. Alttaki sensör gökyüzünün yansımasını görüyor ve uçağın ters döndüğünü düşünüyor. Uçak daha sonra yönünü düzeltmeye çalışacak ve aslında uçağın her türlü tuhaf şeyi yapmasına neden olacaktır. Gördüğünüz gibi bu çok kötü olabilir.

Birçoğu ACT’nin uçmayı öğrenmelerine yardımcı olduğunu söylese de, bu teknolojiyi kullanan uçaklarla ilgili genel nüfus sayımı, uçmadan önce onu kapatmaktır. Anti-Crash Teknolojisi ile uçmayı denemek istiyorsanız, sudan veya parlak yüzeyli alanlardan uzak olduğunuzdan emin olun. Bu, ACT’nin doğru şekilde çalışmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Yorum yapın