Adsense Hesap Kısıtlaması Kaç Günde Kalkar ?

Adsense Hesap Kısıtlaması Kaç Günde Kalkar ?

Google Adsense Hesap Kısıtlaması Kaç Günde Kalkar ? Adsense reklam kısıtlaması ? Geçersiz trafik yada geçersiz tıklamalar sebebiyle google adsense reklam izlenme kısıtlaması veriyor.  Adsense panelinde Reklam sunumu sınırlandı uyarısı alırsınız. Politika merkezine gidin uyarısı alırsınız.

Reklam kısıtlaması kimi zaman 2 gün kimi zaman 5 gün bazen de 1 ay kısıtlı kalabiliyor.  Bazıları reklam kodlarını siteden kaldırdım düzeldi, bazıları da günde 2 tane yazı girdim düzeldi yazıyor.

İşin gerçeği geçersiz trafik ve reklam tıklatma kesildiğinde Google suni yapay sitenizin organik trafiğe döndüğünde  reklamlarınızı normale çekiyor.

İçeriklerinizi organik oluşturun ve reklam tıklatmayınız.

1 Adsense hesabımda  kısıtlama uyarısına olmasına rağmen reklamlarım gözüküyordu.

Diğer hesabımda ise  7 günde kalktı,  bir diğerinde 3 aralıkta başladı 20 aralıkta düzeldi.

Hangi Hesaplara kısıtlama gelmiyor?

Eski Adsense hesaplarına kısıtlama gelmiyor. 2014 yılında çatığım bir ADSENSE hesabıma test için 1 hafta trafik gönderdim. Sonuç? Ban mı hayır, kısıtlama yedi mi ? hayır.

Kısacası eski 2016 öncesi TR UK DE BE ABD kısıtlama gelmiyor.  Aşağıdaki resime iyi bakın.

Adsense Hesap Kısıtlaması Kaç Günde Kalkar
Adsense Hesap Kısıtlaması Kaç Günde Kalkar

Adsense Reklam kısıtlama nasıl kaldırılır ?

Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

  1. Sunucunuzdaki https://www.indoorplane.com/ads.txt  dizinden siliniz.
  2. Sitenizdeki tüm kodları kaldırınız.
  3. Otomatik reklamlarınızı kaldırın.
  4. 5 Gün bekleyin.
  5. 5 gün sonra manuel reklam oluşturup sitenize ekleyin.

Adsense Hesap Kısıtlaması Adsense Reklam sunumu Sınırlama Sebepleri Nedir? 

 1. Facebook, Twitter, Youtube, pinterest, instagram v.b. sitelerden Aşırı trafik alanlar . Örnek sitenin günlük 50 hiti var fakat 35 tanesi toplumsal medyadan gelmesi. Organik trafiği geçmesi.
 2. Kendi reklamlarınıza tıklamanız.
 3. Trafik satın alma hit arttırma sitelerinden ücretli/parasız trafik çekmek.
 4. Vazife yap sitelerinden reklam tıklama tıklatma yaptırma.

Google Admob Adsense Youtube Adsense Hatlar ;

Merhaba. Admob hesabımda 14 Kas 2019 tarihinden beri

Reklam sunumu sınırlandı

Hesap değerlendiriliyor

hatasıyla iç içeyim bir türlü geçmedi bu değerlendirme. lütfen destek verir musunuz?
 
Google;
 
Reklamverenlerin, yayıncıların ve kullananların, sahtekarlıktan ve fena reklam deneyimlerinden korunduğu bir reklam ortamı sağlamak amacıyla sıkı bir halde çalışır. Bunun sonucunda, AdMob hesabınızın yayınlayabileceği reklam sayısı kimi zaman Google tarafınca sınırlandırılabilir. Trafik kalitenizi değerlendirmek için geçici bir reklam sunma sınırı uygulamış olabiliriz. Reklam sunumunuz, AdMob hesabınızda geçersiz trafik tespit edilmiş olduğu için de sınırlandırılmış olabilir.
 

Adsense Hesap Kısıtlaması Kaç Günde Kalkar ? 2020

 
Sınırı olan reklam sunumu yalnızca AdMob Ağı için geçerlidir ve üçüncü taraf uyumlulaştırma gruplarını, kurum reklamlarını ve direkt satılan kampanyaları etkilemez.

Reklam sunumunuz kısıtlanmışsa aşağıdan, bunun ne anlama geldiği ve yapabileceğiniz işlemler hakkında daha çok data edinebilirsiniz. Hesap değerlendiriliyor Hesabınızın reklam sunması, trafik kaliteniz değerlendirilirken geçici olarak sınırlanmıştır. Trafiğinizi seyrettiğimiz süre süresince bu sınırı otomatikman inceleyip güncelleyeceğiz.  Ne yapabilirsiniz? Site trafiğiniz değerlendirilirken içerik ve kitle meydana getirmeye devam edin. Ek olarak AdMob siyaset ve kısıtlamalarına uyduğunuzdan güvenilir olun.  Bu sürede hesabınıza erişmeye devam edebilir ve hesap düzeyindeki söz mevzusu yaptırımla ilgili ayrıntıları Siyaset merkezinde görebilirsiniz.

Adsense google reklam kısıtlaması

Reklam sunumu sınırlandı, Reklam kısıtlaması, AdMob reklam sunumu sınırlandı. Instagram Facebook reklam kısıtlaması, Gösterebileceğiniz reklamların sayısı kısıtlanmıştır ayrıntılar için Politika merkezine gidiniz. Geçersiz trafikle ilgili sorunlar? Gösterebileceğiniz reklamların sayısı sınırlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir